Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Czyste powietrze: "a kto za to zapłaci?!"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Kampanie społeczne zachęcają, by nie truć siebie i sąsiadów poprzez opalanie pieców niewłaściwym paliwem, śmieciami. O interwencji Straż Miejskiej w sprawie zanieczyszczenia powietrza mówił na majowej sesji radny - Wojciech byczyński.

REKLAMASzkodliwość palenia śmieciami powinna być oczywista dla wszystkich, jednak nadal aktualny wydaje się kawał o sposobie segregacji śmieci przez Polaków. Podobno dzielimy śmieci najpierw na dwie frakcje, na te do spalenia i te, które się nie palą. Następnie te do spalenia są dzielone jeszcze raz, na te do palenia w dzień i do palenia w nocy. Dość żartów.

Sezon grzewczy za nami, jednak jeszcze do niedawna konieczne było dogrzewanie się w naszych domach. Skutkiem tego była interwencja, o której na majowej sesji Rady Miasta mówił radny Wojciech byczyński (PiS) z Polanki.

Zgłosiła się do niego kobieta, która wezwała Straż Miejską do jednego z domów, z którego wydobywał się dym o dziwnym kolorze i zapachu. Wezwanie do tego budynku - nie było jednorazowe. Mieszkanka Polanki ma teraz zeznawać w sprawie, jednak gdy zapytała strażników, czy skoro wielokrotnie kontrolowali ten obiekt, to czy np. zrobiono badanie popiołu z pieca, miała usłyszeć: "a kto za to zapłaci? Może Pani?"

- To bardzo nie w porządku. Proszę uczulić strażników miejskich na takie sytuacje - apelował radny Wojciech Byczyński.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj