KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Czyste powietrze: "a kto za to zapłaci?!"

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Kampanie społeczne zachęcają, by nie truć siebie i sąsiadów poprzez opalanie pieców niewłaściwym paliwem, śmieciami. O interwencji Straż Miejskiej w sprawie zanieczyszczenia powietrza mówił na majowej sesji radny - Wojciech byczyński.

REKLAMA


Szkodliwość palenia śmieciami powinna być oczywista dla wszystkich, jednak nadal aktualny wydaje się kawał o sposobie segregacji śmieci przez Polaków. Podobno dzielimy śmieci najpierw na dwie frakcje, na te do spalenia i te, które się nie palą. Następnie te do spalenia są dzielone jeszcze raz, na te do palenia w dzień i do palenia w nocy. Dość żartów.

Sezon grzewczy za nami, jednak jeszcze do niedawna konieczne było dogrzewanie się w naszych domach. Skutkiem tego była interwencja, o której na majowej sesji Rady Miasta mówił radny Wojciech byczyński (PiS) z Polanki.

Zgłosiła się do niego kobieta, która wezwała Straż Miejską do jednego z domów, z którego wydobywał się dym o dziwnym kolorze i zapachu. Wezwanie do tego budynku - nie było jednorazowe. Mieszkanka Polanki ma teraz zeznawać w sprawie, jednak gdy zapytała strażników, czy skoro wielokrotnie kontrolowali ten obiekt, to czy np. zrobiono badanie popiołu z pieca, miała usłyszeć: "a kto za to zapłaci? Może Pani?"

- To bardzo nie w porządku. Proszę uczulić strażników miejskich na takie sytuacje - apelował radny Wojciech Byczyński.

pd

  • autor: pd

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?