Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Ekologicznie na co dzień - jak wieść ekologiczne życie bez wyrzeczeń

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ekologiczne rozwiązania w codziennym życiu stają się coraz popularniejsze, lecz nie jest to kwestia mody. Poznaj ekologiczne rozwiązania, które nie wymagają wyrzeczeń.

Wciąż wiele osób martwi się, że ekologiczne życie wiążę się z licznymi wyrzeczeniami w codziennym życiu. Nic dziwnego, że każdego roku coraz więcej osób zastanawia się jak żyć ekologicznie nie ponosząc żadnych strat. Rozwiązanie to okazuje się niezwykle proste, bowiem istnieją sprawdzone sposoby na ekologiczny styl życia, poznaj niektóre z nich.

Ekologiczny styl życia bez wyrzeczeń - prosty poradnik. Postaw na energooszczędne sprzęty elektroniczne
Często energooszczędne sprzęty elektroniczne są nieco droższe od swoich tańszych odpowiedników, jednak warto pamiętać, że energooszczędne urządzenia zużywają mniej surowców. Wybór energooszczędnych rozwiązań jest nie tylko przyjazny dla środowiska, bowiem zużywa mniej prądu czy wody, ale także pozwala na znaczne zmniejszenie wysokości rachunków do zapłaty. W efekcie czego kilkadziesiąt złotych więcej wydanych na dobrej jakości sprzęt energooszczędny zwróci się już po kilku miesiącach od zakupu, a później będzie już tylko przynosił korzyści.

Zawsze noś ze sobą torbę materiałową
Foliowe torby i plastikowe opakowania dosłownie zalewają cały świat. Szacuje się, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat w wodach będzie więcej plastiku niż ryb. Ludzie wyrzucają foliowe torby i plastikowe opakowania nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji jakie za sobą niesie skrawek plastiku. Dziś na rynku dostępne są tanie torby materiałowe, które można kupić już za kilka złotych. Warto takie torby mieć zawsze przy sobie, najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie po jednej torbie materiałowej w torebce, w plecaku, a także w samochodzie.

Wybieraj produkty w opakowaniach przyjaznych dla środowiska
Niekiedy niemalże te same produkty można zakupić w różnych opakowaniach. Na przykład zwykła bułka tarta dostępna jest zarówno w opakowaniu plastikowym jak i w opakowaniu papierowym. Warto więc wybierać produkty, które znajdują się w opakowaniach przyjaznych dla środowiska, lub w takich, które będą mniej szkodliwe.

Pamiętaj o segregacji śmieci Niestety, jak wiadomo, w dzisiejszych czasach nie ma możliwości zakupu wszystkich wybranych przez nas produktów w opakowaniach przyjaznych środowisku. Jednak ten problem można częściowo rozwiązać. Najlepszym rozwiązaniem jest dokładna segregacja śmieci w domu. Nie należy również zapominać na dodatkowym pojemniku przeznaczonym na elektroodpady, które następnie trzeba wywieźć do specjalnego skupu elektroodpadów lub do supermarketu, który posiada specjalne pojemniki na szkodliwe dla środowiska odpady elektroniczne.Wybierz wysokiej jakości oświetlenie LED

Oświetlenie LED w ostatnich latach niebywale zyskało na popularności. Diody LED emitują nie tylko piękne i zachwycające światło, ale także są niezwykle energooszczędne. Ponadto nie każdy wie, że oświetlenie LED jest przyjazne dla środowiska, bowiem do jego produkcji nie używa się szkodliwej rtęci. Najwyższej jakości oświetlenie LED można zakupić na stronie gomarplus.pl.

 

REKLAMA


Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj