KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

KrosnoSfera na Dzień Kobiet

KrosnoSfera na Dzień Kobiet Fot. KrosnoCity.pl

Ukazał się już szósty numer KrosnoSfery. Bezpłatny krośnieński dwutygodnik trafił do rąk czytelników z datą 8 marca. To zobowiązuje.

REKLAMA


KrosnoSfera to bezpłatny dwutygodnik społeczno-kulturalny wydawany przez Fundację "Pasjonauci". Gazeta ukazuje się od grudnia ubiegłego roku w nakładzie 10000 egzemplarzy (zobacz: Bezpłatna gazeta w Krośnie - "KrosnoSfera"). Szósty numer ukazał się z datą 8 marca, zatem nic dziwnego, że w ogromnej części poświęcony jest kobietom.

W gazecie znajdziemy wywiad z krośnieńską policjantką, Natalią, której pasją jest piłka nożna. Jest też relacja z turnieju, w którym Beniaminek Girls z Krosna okazały się najlepszą drużyną na Podkarpaciu w kategorii U-13. Genealogia Krośnian przybliża na łamach KrosnoSfery sylwetkę Walerii Lenik, "kobiety, która rządziła drukarnią". Damian M. Kłosowicz poświęcił rubrykę prawniczą prawom kobiet związanym z opieką okołoporodową.

Nie wszystkie artykuły związane są z Dniem Kobiet. Tematem z okładki jest ostrzeżenie przed oszustami, którzy działają także w Krośnie. Dietetyczka Simona Kus pod tytułem "Cudze chwalicie, swego nie znacie" rozpoczęła cykl "polska superżywność". W pierwszym odcinku pojawiły się aronia i burak. W związku z obchodzonym 1 marca Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych, w dziale "Zdarzyło się wczoraj" przybliżono postacie "żołnierzy wyklętych" związanych z Krosnem, których miejsce pochówku nie jest znane do dzisiaj. Szczególnie szokująca jest historia Jana Stefanika.

W najnowszym numerze znajdziecie też wiele innych tematów.

pd

  • autor: pd

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?