KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Bezpłatna gazeta w Krośnie - "KrosnoSfera"

Bezpłatna gazeta w Krośnie - "KrosnoSfera" Fot. KrosnoSfera

Do mieszkańców Krosna i okolicznych miejscowości trafia właśnie 3 numer "KrosnoSfery". To gazeta bez "taniej sensacji", bez wypadków, krwi i przemocy i bez politycznego "hejtu".

REKLAMA


KrosnoSfera jest czasopismem "z misją", promującym organizacje społeczne, sport, działalność charytatywną, kulturę, sztukę i zdrowy styl życia. Publikowane treści to zapowiedzi i relacje z wydarzeń kulturalnych, promocja ludzi "z pasją", wartościowe porady, a także wspieranie organizacji pozarządowych.

- Dzisiaj bardzo dużo mówi się o przeciwdziałaniu "mowie nienawiści" i przemocy. W KrosnoSferze myśleliśmy o tym od samego początku - mówi Piotr Dymiński, redaktor naczelny KrosnoSfery.

- W mediach pokutuje myślenie, że "dobra wiadomość, to zła wiadomość", w sensie, że złe wiadomości można dobrze sprzedać. Na okładkach tabloidów i w serwisach informacyjnych jesteśmy bombardowani relacjami z tragicznych wypadków, informacjami o aferach, morderstwach i o tym, kto kogo bardziej obraża - dodaje Piotr Dymiński.

- Zauważyliśmy, że wielu ludzi ma tego dość, a równocześnie jest wiele ciekawych tematów, które nie przebijają się szerzej przez natłok krzykliwych, nieraz fałszywych "newsów" - mówi Gabriela Pawłowska z Fundacji Pasjonauci - Od samego początku założyliśmy, że tworzymy gazetę "bez hejtu", za to promująca takie działania jak "porozumienie bez przemocy", o którym szerzej przeczytacie w najnowszym numerze - dodaje Gabriela Pawłowska.

W efekcie powstała KrosnoSfera, czasopismo z pozytywnym przesłaniem. Gazeta jest bezpłatna i powszechnie dostępna w Krośnie. Można ją znaleźć w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, urzędach, sklepach sieci Delikatesów Centrum, Zielony, Koszyk, Groszek, Sklepów "S". Trafia też do wielu miejsc gdzie są poczekalnie: salony fryzjerskie, gabinety lekarskie, Szpital Wojewódzki. KrosnoSferę można znaleźć w kawiarniach i restauracjach.

KrosnoSferę wydaje Fundacja Pasjonauci, a sama gazeta ma stać się narzędziem promocji i wspierania innych działań nie tylko samej Fundacji, ale i innych organizacji pozarządowych.

- Staramy się poruszać pozytywne tematy, pokazywać ludzi z pasją. W bieżącym numerze piszemy np. o grupie pasjonatów ratownictwa - Legionie Gerarda, a także o nowej, niezwykłej szkole otwartej na dzieci z niepełnosprawnościami. W poprzednim dużo uwagi poświęciliśmy akcjom w ramach 27. Finału WOŚP - mówi Piotr Dymiński.

Wokół Fundacji już zebrała się grupa pasjonatów z różnych dziedzin. Na łamach gazety pojawiają się artykuły grupy ekologicznej "Zielone Krosno", ciekawostki historyczne wyszukiwane przez "Genealogię Krośnian", porady dietetyczne czy cykl artykułów o tematyce prawniczej.

- Działasz w organizacji? Realizujesz projekt? Potrzebujesz dotrzeć z informacją o nim do szerokiej grupy odbiorców? Chętnie pomożemy! A może tak jak my jesteś Pasjonautą, piszesz, rysujesz, robisz coś czym chciałbyś się pochwalić i zainspirować innych. Może znasz ciekawych ludzi, ciekawe miejsca, ciekawe historie, którymi chciałbyś się podzielić i razem z nami tworzyć kolejne numery KrosnoSfery. Albo, po prostu, może spodobał Ci się nasz pomysł, żeby Krosno miało wreszcie swoją gazetę i zechcesz wesprzeć naszą misję - zaprasza do współpracy Gabriela Pawłowska.

red.

 • autor: red.

4 komentarzy

 • A

  Skoro jest nudna to może sami coś ciekawego napiszecie?

  Zgłoś nadużycie A sobota, 09, luty 2019 01:45 Link do komentarza
 • pzpn to my?

  a ja mam wate w uszach i mi jest ciepło

  Zgłoś nadużycie pzpn to my? poniedziałek, 04, luty 2019 19:35 Link do komentarza
 • MarcinWo

  "Gazeta bez wypadków, krwi i przemocy (...)" - czy na zdjęciu, na pierwszej stronie jednego z numerów widnieje nagłówek: "Z zabójcą pod jednym dachem"? Nie wiem, może chodzi o czad, ale nagłówek to zaprzeczenie tego, co deklarujecie. Macie ludzi za idiotów?

  Zgłoś nadużycie MarcinWo niedziela, 03, luty 2019 15:51 Link do komentarza
 • busiarz

  gazeta jest nudna jak flaki z olejem, piszecie tam o pierdołach, zajmijcie się czymś poważnym

  Zgłoś nadużycie busiarz sobota, 02, luty 2019 22:24 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?