Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Podatki i opłatę za śmieci możesz zapłacić za pośrednictwem portalu e-należności

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Opłaty podatkowe i należności za śmieci można zapłacić korzystając ze specjalnie przygotowanej aplikacji. Aby ułatwić wypełnienie tego obowiązku mieszkańcom i posiadaczom nieruchomości na terenie Krosna, magistrat uruchomił w ubiegłym roku aplikację "e-Należności".

REKLAMASystem e-Należności to internetowy serwis, za pośrednictwem którego mieszkańcy mogą kontrolować stan swoich bieżących zobowiązań oraz płatności z poprzednich lat. W systemie możemy sprawdzić m.in. kwoty poszczególnych rat podatków i opłaty za podatek od nieruchomości, rolny, leśny czy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W aplikacji znajdziemy również terminy płatności, a także podstawy opodatkowania (powierzchnia gruntów, nr działek). Za pomocą serwisu istnieje również możliwość płatności z tytułu podatków i opłat za śmieci. Aplikacja  uwzględnienia indywidualne numery rachunków bankowych, na które należy wykonywać przelewy. Portal umożliwia także pobranie kopii decyzji podatkowych  na dany rok w postaci pliku PDF.

Do skorzystania z pełni możliwości jakie daje serwis e-Należności konieczne jest posiadanie Profilu Zaufanego. Można go założyć przez Internet na stronie www.pz.gov.pl, a następnie potwierdzić najpóźniej do 14 dni z dowodem osobistym w upoważnionym do tego  punkcie (Urząd Miasta/Gminy, Urząd Skarbowy itp.).

Aby zarejestrować się do serwisu wystarczy na stronie www.krosno.pl kliknąć w banner "e-Należności" i zalogować się.

Kolejny krok do wykonania płatności to zaznaczyć właściwą ratę (raty) podatków lub opłat,  które chcemy zapłacić i wybrać  z listy odpowiedni bank (opłata za transakcje wynosi 1,00 zł). Jeśli chcemy zapłacić w sposób tradycyjny, możliwe jest pobranie gotowych druków przekazu bankowego z danymi klienta.

Dla osób nie posiadających Profilu Zaufanego istnieje też możliwość korzystania z portalu e-Należności. Za pośrednictwem aplikacji można wykonać płatności na podstawie decyzji podatkowych oraz informacji o wysokości opłaty za śmieci. Wystarczy wpisać numer kodu kreskowego z decyzji podatkowej lub informacji. W ten sposób zapłacimy nasze zobowiązania, jednak bez możliwości przeglądania historii przelewów, decyzji podatkowych oraz informacji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Krośnieński Urząd Miasta zachęca do korzystania z aplikacji "e-Należności", która jest nowoczesnym, bezpiecznym oraz oszczędzającym czas sposobem opłacania podatków i opłat, a przy tym zawsze mamy możliwość sprawdzenia stanu swoich zobowiązań.

(umk), red.

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj