KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak skutecznie nauczyć się rysunku?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Od dawna interesujesz się rysunkiem, ale nigdy nie wziąłeś się za to na poważnie? Nie wiesz od czego zacząć naukę rysunku i gdzie szukać niezbędnych informacji na ten temat? Mamy nadzieję, że po tym artykule wszystko się zmieni i będzie mógł realizować swoją pasję.

REKLAMA


Czy trzeba mieć talent?
Wiele osób błędnie zakłada, że jeśli chodzi o rysunek, to koniecznie trzeba mieć talent, ponieważ inaczej nie ma sensu się za to zabierać. Tymczasem okazuje się, że wcale tak nie jest, bowiem rysowanie jest umiejętnością, którą można bez większych problemów wyćwiczyć, jak każdą inną. Osoby, które mają predyspozycje do rysowania po prostu szybciej będą się uczyły kolejnych rzeczy, jednakże każdy inny również ma tutaj duże szanse.

Od czego zacząć?
Przede wszystkim warto jest nauczyć się podstaw rysunku. Oczywiście można próbować dochodzić do poszczególnych rzeczy samodzielnie, ale w sieci dostępnej jest mnóstwo wiedzy, dzięki czemu jeszcze szybciej zdobędziesz niezbędne podstawy. Nie warto jest od razu inwestować dużych pieniędzy w drogie zestawy kredek, czy ołówków. W sklepie http://loveart.pl/ znajdziesz zestawy, które w zupełności wystarczą osobie początkującej. Z czasem, kiedy Twoje umiejętności będą wzrastać i poczujesz, że rysunek naprawdę mocno Cię pociąga i interesuje, to wtedy można pomyśleć o inwestycjach w dodatkowe akcesoria.

Szczególnie polecamy Ci kursy wideo, które dostępne są w internecie. Jest wiele darmowych materiałów, jak również płatnych, które niekiedy są bardziej chronologiczne i lepiej przygotowane pod względem merytorycznym. Do tego można dołożyć również książki, które można wypożyczyć z biblioteki, więc na pewno nie musisz się martwić o wysokie koszty. Wiele ciekawych pozycji sprzedawanych jest na aukcjach internetowych i w antykwariatach za naprawdę atrakcyjne ceny.

Systematyczna praca
Niestety nawet najlepsze materiały na temat rysunku nie wystarczą, jeśli nie będziesz systematycznie pracował nad swoim warsztatem. Z tego powodu warto jest codziennie poświęcić jakąś część swojego czasu na to, aby porysować i dowiedzieć się czegoś nowego. Nie trzeba od razu wygospodarowywać kilku godzin, często wystarczy przynajmniej 30 minut. W ten sposób z tygodnia na tydzień będzie można obserwować coraz lepsze efekty.

 

  • autor:

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?