Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

MATURA: zdawalość w jedlickim liceum wyniosła 92% i jest wyższa niż w kraju

MATURA: zdawalość w jedlickim liceum wyniosła 92% i jest wyższa niż w kraju Fot. Powiat Krośnieński

W tym roku maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Jedliczu, dla którego organem prowadzącym jest Powiat Krośnieński, osiągnęli bardzo dobre wyniki egzaminu maturalnego.

REKLAMA4 lipca br.  Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie opublikowała raport z wynikami egzaminów maturalnych. Maturzyści obowiązkowo zdawali w części ustnej język polski oraz język obcy nowożytny, w części pisemnej język polski, matematykę, jeden język obcy oraz wybrany przedmiot na poziomie rozszerzonym.

Zdawalość w LO w Jedliczu wyniosła 92% i jest wyższa niż w kraju (80,5%). Wyniki z przedmiotów obowiązkowych przewyższają średnią krajową: matematyka 62% (w kraju 58%), język angielski 80% (w kraju 72%). Bardzo dobre wyniki zanotowano z przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym. Wyniki znacznie lepsze od średniej krajowej uzyskano z języka polskiego 77% (w kraju 55%) i języka angielskiego 72% (w kraju 56%).

- Życzymy Maturzystom, aby wyniki egzaminu maturalnego pozwoliły dostać się na wymarzone studia - życzy zarząd Powiatu Krośnieńskiego.

(eb)
Fot. Powiat Krośnieński

  • autor: eb

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj