KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

W Iwoniczu-Zdroju powstały nowe miejsca aktywnego spędzania czasu

  • autor: (eb), red.
  • czwartek, 24, październik 2019 08:51
  • wielkość czcionki - - + +
  • Wydrukuj
W Iwoniczu-Zdroju powstały nowe miejsca aktywnego spędzania czasu Fot. Powiat Krośnieński

W Iwoniczu-Zdroju zakończono budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności (OSA). To miejsca aktywnego spędzania czasu przeznaczone dla mieszkańców.  Wartość inwestycji po przetargu wynosi 82 410 zł.

REKLAMA


OSA powstały przy Zespole Szkół w Iwoniczu i Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju w ramach realizowanego przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego projektu pn. "Budowa 2 Otwartych Stref Aktywności w powiecie krośnieńskim w miejscowościach Iwonicz, Iwonicz-Zdrój" - w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

- Dzięki programowi powstały ogólnodostępne i wielofunkcyjne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji dla całych rodzin. Z siłowni plenerowych będą mogły korzystać zarówno osoby dorosłe  jak i dzieci. Otwarte Strefy Aktywności umożliwią mieszkańcom gminy spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i mam nadzieję, że staną się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w każdym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Ponadto lokalizacja w pobliżu szkół będzie alternatywą na pożyteczne spędzanie wolnego czasu dla uczniów naszych szkół - podkreśla starosta Jan Pelczar.

Zakres prac obejmował montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, montaż plenerowych urządzeń do gier, ławek i zagospodarowanie zieleni. W skład wyposażenia siłowni zewnętrznej wchodzą m.in. orbitrek, narciarz, wyciąg górny, wahadło, wioślarz czy biegacz.

Wartość inwestycji po przetargu wynosi 82 410 zł. Ministerstwo Sportu dofinansowało budowę obiektów w wysokości 50%. Pozostałą część stanowił wkład własny powiatu.

(eb), red.
Fot. Powiat Krośnieński

  • autor: (eb), red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?