Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

W Iwoniczu-Zdroju powstały nowe miejsca aktywnego spędzania czasu

W Iwoniczu-Zdroju powstały nowe miejsca aktywnego spędzania czasu Fot. Powiat Krośnieński

W Iwoniczu-Zdroju zakończono budowę dwóch Otwartych Stref Aktywności (OSA). To miejsca aktywnego spędzania czasu przeznaczone dla mieszkańców.  Wartość inwestycji po przetargu wynosi 82 410 zł.

REKLAMAOSA powstały przy Zespole Szkół w Iwoniczu i Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju w ramach realizowanego przez samorząd Powiatu Krośnieńskiego projektu pn. "Budowa 2 Otwartych Stref Aktywności w powiecie krośnieńskim w miejscowościach Iwonicz, Iwonicz-Zdrój" - w ramach Programu Rozwoju Małej Infrastruktury Sportowo-Rekreacyjnej o charakterze Wielopokoleniowym - Otwarte Strefy Aktywności (OSA) Edycja 2019.

- Dzięki programowi powstały ogólnodostępne i wielofunkcyjne miejsca do uprawiania sportu i rekreacji dla całych rodzin. Z siłowni plenerowych będą mogły korzystać zarówno osoby dorosłe  jak i dzieci. Otwarte Strefy Aktywności umożliwią mieszkańcom gminy spędzanie wolnego czasu w sposób aktywny i mam nadzieję, że staną się miejscem integracji społecznej dla użytkowników w każdym wieku i o zróżnicowanej sprawności fizycznej. Ponadto lokalizacja w pobliżu szkół będzie alternatywą na pożyteczne spędzanie wolnego czasu dla uczniów naszych szkół - podkreśla starosta Jan Pelczar.

Zakres prac obejmował montaż urządzeń siłowni zewnętrznej, montaż plenerowych urządzeń do gier, ławek i zagospodarowanie zieleni. W skład wyposażenia siłowni zewnętrznej wchodzą m.in. orbitrek, narciarz, wyciąg górny, wahadło, wioślarz czy biegacz.

Wartość inwestycji po przetargu wynosi 82 410 zł. Ministerstwo Sportu dofinansowało budowę obiektów w wysokości 50%. Pozostałą część stanowił wkład własny powiatu.

(eb), red.
Fot. Powiat Krośnieński

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj