Logo
Wydrukuj tę stronę

Lokale w dawnej przychodni na sprzedaż

Lokale w dawnej przychodni na sprzedaż Fot. KrosnoCity.pl

Rada Miasta Krosna ponownie zajmowała się zabytkowym budynkiem dawnej przychodni przy ul. Paderewskiego. Starostwo Powiatowe podjęło decyzję o sprzedaży lokali w budynku, co wymaga osobnych przetargów przeprowadzonych przez Miasto i przez Powiat.

REKLAMADyskusję rozpoczął radny Witold Skiba (Samorządne Krosno). Poprosił o szczegółowe wyjaśnienia od Naczelnika Wydziału Geodezji, Krzysztofa Wilka. Zaznaczył, że należy uniknąć sytuacji, w której dawną przychodnię miałby kupić podmiot, który nie miał środków na jej remont.

Sprawę przybliżył Naczelnik Krzysztof Wilk. Stwierdził, że na nieruchomości znajdują się dwa budynki, w tym jeden wyłączony ze względu na awarię kanalizacji.

Naczelnik przypomniał, że gmina Krosno posiada tylko niewielką część budynku. Proponowane były różne rozwiązania, w tym Krosno chciało kupić całość, wyremontować, a następnie odzyskać swój wkład dzierżawiąc obiekt. Na to miało nie być zgody Starosty Krośnieńskiego, a Starostwo jest właścicielem pozostałej części budynku. I to Starostwo decyduje o sprzedaży.

Forma, jaką przyjęło Starostwo wymaga podjęcia kolejnej uchwały przez Radę Miasta, lokale będą sprzedawane oddzielnymi przetargami i nie wiadomo, czy ten sam podmiot dokona zakupu od Miasta i od Powiatu.

Rada Miasta Krosna 13 głosami "za" przyjęła uchwałę o sprzedaży lokali.

Zobacz także:
- Przychodnia przy Paderewskiego. Sprzedać, czy kupić?
- Przychodnia na sprzedaż. Jest zgoda radnych

pd
 

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020