Logo
Wydrukuj tę stronę

Młodzi Demokraci z Krosna wyrażają sprzeciw całkowitemu zakazowi aborcji

Młodzi Demokraci z Krosna wyrażają sprzeciw całkowitemu zakazowi aborcji Fot. archiwum

Zarząd Stowarzyszenia Młodych Demokratów z Krosna wydał oświadczenie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o ustawie antyaborcyjnej. Młodzi Demokraci wyrażają oburzenie i sprzeciw w kwestii pozbawiania kobiet wyboru i samostanowienia o swoim ciele i życiu.

REKLAMA- Pragniemy wyrazić oburzenie i sprzeciw odnośnie pozbawienia kobiet wyboru i samostanowienia o swoim ciele i życiu. Stanowczo nie zgadzamy się, aby całkowity zakaz aborcji wszedł w życie, eliminując tym samym "kompromis aborcyjny z 1993 roku - mówią Młodzi Demokraci.

- Chcemy podkreślić swoją solidarność z protestującymi w tych trudnych chwilach. Narzucanie swojego zdania i decydowanie o losie kobiet oraz ich dzieci jest niemoralne. To odbieranie kobietom wyboru, jawne ograniczenie wolności oraz przekraczanie granic prywatnej sfery - dodają.

- Jako młodzi i w pełni świadomi obywatele pragniemy, by kobiety czuły się w Polsce bezpiecznie. Mówimy stanowczo NIE całkowitemu zakazowi aborcji - mówią członkowie zarządu Młodych Demokratów z Krosna.

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021