KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Młodzi Demokraci z Krosna wyrażają sprzeciw całkowitemu zakazowi aborcji

Młodzi Demokraci z Krosna wyrażają sprzeciw całkowitemu zakazowi aborcji Fot. archiwum

Zarząd Stowarzyszenia Młodych Demokratów z Krosna wydał oświadczenie w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego o ustawie antyaborcyjnej. Młodzi Demokraci wyrażają oburzenie i sprzeciw w kwestii pozbawiania kobiet wyboru i samostanowienia o swoim ciele i życiu.

REKLAMA


- Pragniemy wyrazić oburzenie i sprzeciw odnośnie pozbawienia kobiet wyboru i samostanowienia o swoim ciele i życiu. Stanowczo nie zgadzamy się, aby całkowity zakaz aborcji wszedł w życie, eliminując tym samym "kompromis aborcyjny z 1993 roku - mówią Młodzi Demokraci.

- Chcemy podkreślić swoją solidarność z protestującymi w tych trudnych chwilach. Narzucanie swojego zdania i decydowanie o losie kobiet oraz ich dzieci jest niemoralne. To odbieranie kobietom wyboru, jawne ograniczenie wolności oraz przekraczanie granic prywatnej sfery - dodają.

- Jako młodzi i w pełni świadomi obywatele pragniemy, by kobiety czuły się w Polsce bezpiecznie. Mówimy stanowczo NIE całkowitemu zakazowi aborcji - mówią członkowie zarządu Młodych Demokratów z Krosna.

 • autor: Redakcja

2 komentarzy

 • hy

  A nawet jeśli są niewierzący to co ci do tego? Ich życie ich sprawa.

  Zgłoś nadużycie hy wtorek, 27, październik 2020 08:04 Link do komentarza
 • j...

  Młodzi demokraci są osobami niewierrzącymi, więc 5 przykazanie mają w głębokim poważaniu, ale co z KONSTYTUCJĄ i z tymi kobietami, którym odmawiają prawa do życia?

  Zgłoś nadużycie j... niedziela, 25, październik 2020 18:15 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?