Logo
Wydrukuj tę stronę

Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla Krośnian

Bezpłatne szczepionki przeciwko grypie dla Krośnian Fot. Gustavo Fring / Pexels

Ponad 600 szczepionek przeciwko grypie zaplanowano w ramach Programu szczepień profilaktycznych dla mieszkańców Krosna. Z bezpłatnych szczepionek w pierwszej kolejności będą mogli skorzystać seniorzy w wieku 65 lat i więcej. Już w piątek 15 października pierwsza partia szczepionek trafi do przychodni gdzie będzie można się zaszczepić. O kolejnych będziemy informować na bieżąco. Seniorzy 75+ mogą korzystać z rządowego programu bezpłatnych szczepień. Wystarczy umówić się na wizytę w przychodni, która realizuje rządowy program.

REKLAMA


Realizatorem Programu - podobnie jak w ubiegłych latach - jest SPECMED Sp. z o.o. w Krośnie.

Profilaktyczne szczepienia przeciwko grypie obejmują:

- rejestrację telefoniczną lub osobistą,
- badanie lekarskie kwalifikujące do wykonania szczepienia,
- podanie szczepionki przeciwko grypie na dany sezon epidemiologiczny,
- poinformowanie pacjenta o postępowaniu w razie wystąpienia niepożądanych odczynów poszczepiennych.
 
Termin rozpoczęcia szczepień: - od dnia 15 października do 10 grudnia 2021 r. (lub do wyczerpania ilości szczepionek).

Miejsce rejestracji i realizacji szczepień: SPECMED Sp. z o.o. NZOZ Zespół Przychodni i Poradni Specjalistycznych w Krośnie:

- Przychodnia Nr 2, ul. S. Kisielewskiego 1 - tel. 13 43 244 79 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 - 18:00),

- Przychodnia Nr 3, ul. ks. S. Decowskiego 48 - tel. 13 43 238 92 (od poniedziałku do środy w godz. 7:00-18:00, oraz czwartek i piątek w godz. od 7:00-15:35),

- Przychodnia Nr 9, ul. gen. L. Okulickiego 13 - tel. 13 43 715 57 (od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-14:35),

- pomieszczenia Przychodni Lekarskiej w Krośnie, ul. Wojska Polskiego 43 tel. 13 43 215 23 (codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 18:00).

Rejestracja osobista lub telefoniczna bez skierowania. Informacje są dostępne również na stronie internetowej www.specmed.pl.

Przyjęcie za okazaniem dowodu osobistego

W ramach realizacji Programu szczepień profilaktycznych przeciwko grypie dla mieszkańców Krosna w wieku 65 lat i więcej zachęcamy krośnieńskich seniorów i nie tylko, do zapoznania się z przygotowanym przez Realizatora programu - wykładem nt. profilaktyki grypy. Prosimy również o wypełnienie pre i post-testu, który jest niezbędny w realizacji działań edukacyjnych. Po wypełnieniu prosimy o przesłanie na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Apel do seniorów 75+

W związku z rozporządzeniem resortu zdrowia w sprawie metody zapobiegania grypie sezonowej w sezonie 2021/2022 oraz zmianami na liście leków refundowanych, dotyczących refundacji szczepień przeciw grypie dla seniorów tj. osób urodzonych nie później niż w 1946 r., Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK apeluje, aby seniorzy, którzy ukończyli 75 lat, rozważyli możliwość skorzystania z rządowego programu szczepień, a z programu miejskiego szczepień przeciwko grypie w pierwszej kolejności korzystały osoby, które ukończyły 65 do 75 lat, które nie są objęte rządową akcją szczepień. Szczepionki dla osób powyżej 75 roku są BEZPŁATNE! Masz 75 lat i chcesz skorzystać z bezpłatnej szczepionki - zapytaj czy Twoja przychodnia realizuje rządowy program bezpłatnych szczepień.

Co należy wiedzieć przed skorzystaniem z bezpłatnego szczepienia?

Wszystkie osoby uprawnione do bezpłatnego szczepienia muszą złożyć oświadczenie o spełnieniu warunków do korzystania ze szczepienia czyli np. kryterium wieku lub zaliczaniu się do wyznaczonej grupy docelowej.

Na szczepienie przeciw grypie nie ma skierowań, wystarczy umówienie terminu wizyty w punkcie szczepień.

(Nie ma zapisów przez system e-rejestracji, termin wyznacza punkt szczepień podczas kontaktu z pacjentem).

Przy zapisie nie działa system e-rejestracji wykorzystywany przy rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19.

Na szczepienie należy się stawić zdrowym - bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Do wykonania szczepienia nie jest potrzebna recepta na szczepionkę.

Szczegółowe informacje dotyczące realizatorów programu są dostępne na stronie pacjent.gov.pl

  • autor: (umk), (red.)
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021