Logo
Wydrukuj tę stronę

Rodzeństwo pobiło mężczyznę Polecamy

Rodzeństwo pobiło mężczyznę na krośnieńskim dworcuRodzeństwo trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem pobicia 58-letniego mieszkańca Krosna. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Do pobicia doszło w miniony piątek, kilkanaście minut po godz. 18, na dworcu autobusowym w Krośnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że po wyjściu z baru 58-letni mieszkaniec Krosna został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn i kobietę.

REKLAMA


Napastnicy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię oraz bili i kopali go po całym ciele. Wszystko odbywało się na oczach przebywających w pobliżu ludzi. Niestety, dopiero po dłuższym czasie jeden z nich zareagował i pomógł napadniętemu. Przebieg całego zdarzenia zarejestrowała, zamontowana na dworcu kamera miejskiego monitoringu.


Image
 
Na widok funkcjonariuszy sprawcy uciekli przez tory kolejowe, w kierunku ul. Pużaka. Dysponując ich rysopisami, policjanci ustalili, że kobietą biorąca udział w pobiciu jest 19-letnia krośnianka. Nastolatka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 0,5 promila alkoholu.

Image
 
Kilkanaście minut po zatrzymaniu siostry, do komendy przyszedł jej nietrzeźwy 23-letni brat, który oświadczył, że to on został pobity przez 58-latka. Badanie na alkomacie wykazało, że ma on ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.
 
W czasie szamotaniny, pokrzywdzony utracił telefon komórkowy. Nie był jednak w stanie stwierdzić, czy komórka wypadła mu z kieszeni, czy też została skradziona. Okazało się, że telefon miała w domu zatrzymana 19-latka.
 
Image

Aktualnie trwają czynności, mające na celu ustalenie tożsamości trzeciego napastnika oraz dokładnych okoliczności całego zajścia. Od ich wyników uzależniona będzie ostateczna kwalifikacja prawna czynu i treść zarzutów, które usłyszą podejrzani.
 
Wstępnie rodzeństwu zarzucono udział w pobiciu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na zdjęciach: sceny zarejestrowane przez monitoring.

KMP Krosno
  • autor: KMP Krosno
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021