KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Rodzeństwo pobiło mężczyznę Polecamy

Rodzeństwo pobiło mężczyznę na krośnieńskim dworcuRodzeństwo trafiło do policyjnego aresztu pod zarzutem pobicia 58-letniego mieszkańca Krosna. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera miejskiego monitoringu. Do pobicia doszło w miniony piątek, kilkanaście minut po godz. 18, na dworcu autobusowym w Krośnie. Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że po wyjściu z baru 58-letni mieszkaniec Krosna został zaatakowany przez dwóch młodych mężczyzn i kobietę.

REKLAMA


Napastnicy przewrócili pokrzywdzonego na ziemię oraz bili i kopali go po całym ciele. Wszystko odbywało się na oczach przebywających w pobliżu ludzi. Niestety, dopiero po dłuższym czasie jeden z nich zareagował i pomógł napadniętemu. Przebieg całego zdarzenia zarejestrowała, zamontowana na dworcu kamera miejskiego monitoringu.


Image
 
Na widok funkcjonariuszy sprawcy uciekli przez tory kolejowe, w kierunku ul. Pużaka. Dysponując ich rysopisami, policjanci ustalili, że kobietą biorąca udział w pobiciu jest 19-letnia krośnianka. Nastolatka została zatrzymana w miejscu zamieszkania. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jej organizmie prawie 0,5 promila alkoholu.

Image
 
Kilkanaście minut po zatrzymaniu siostry, do komendy przyszedł jej nietrzeźwy 23-letni brat, który oświadczył, że to on został pobity przez 58-latka. Badanie na alkomacie wykazało, że ma on ok. 1,6 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany.
 
W czasie szamotaniny, pokrzywdzony utracił telefon komórkowy. Nie był jednak w stanie stwierdzić, czy komórka wypadła mu z kieszeni, czy też została skradziona. Okazało się, że telefon miała w domu zatrzymana 19-latka.
 
Image

Aktualnie trwają czynności, mające na celu ustalenie tożsamości trzeciego napastnika oraz dokładnych okoliczności całego zajścia. Od ich wyników uzależniona będzie ostateczna kwalifikacja prawna czynu i treść zarzutów, które usłyszą podejrzani.
 
Wstępnie rodzeństwu zarzucono udział w pobiciu, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Na zdjęciach: sceny zarejestrowane przez monitoring.

KMP Krosno
  • autor: KMP Krosno

4 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?