Logo
Wydrukuj tę stronę

Areszt dla sprawców śmiertelnego wypadku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. archiwum

Zatrzymano dwóch młodych mężczyzn mających związek ze śmiertelnym potrąceniem 52-letniej kobiety. 21-letni kierowca oraz podróżujący z nim 22-latek, zamiast udzielić pomocy poszkodowanej, pozostawili ją w przydrożnym rowie i odjechali. Mężczyźni usłyszeli zarzuty. Sąd tymczasowo aresztował ich na 2 miesiące.

6 grudnia przed godz. 7, dyżurny krośnieńskiej komendy został powiadomiony o znalezieniu zwłok kobiety w miejscowości Milcza. Ciało znajdowało się w rejonie ulicy Kolejowej. Zmarła, to 52-letnia mieszkanka Milczy.

- Ustalenia policjantów  wskazywały, że nieżyjąca mogła być uczestnikiem zdarzenia drogowego, do którego doszło w nocy - informuje krośnieńska Policja.

- Kilka godzin później, funkcjonariusze z wydziału kryminalnego wpadli na trop kierowcy oraz jego współpasażera, którzy mogli mieć związek z wypadkiem drogowym w Milczy. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 22 lat - dodaje Policja.

Mężczyźni zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Zamiast ratować ranną kobietę, pozostawili ją w przydrożnym rowie i odjechali.

21-latek podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nieudzielenie pomocy poszkodowanej. 22-letni pasażer usłyszał zarzut nieudzielenia pomocy oraz zacierania śladów przestępstwa.

- Policjanci zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o wystąpienie do sądu w sprawie zastosowania wobec obydwu mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i postanowił, że podejrzani najbliższe 2 miesiące spędzą w areszcie - informuje KMP Krosno.

red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018