Logo
Wydrukuj tę stronę

Dewastowali przystanik... Grozi im do 5 lat więzienia

Dewastowali przystanik... Grozi im do 5 lat więzienia Fot. archiwum KMP Krosno

Policjanci z Jedlicza zatrzymali wandali, którzy zdewastowali wiaty przystankowe w Odrzykoniu i Korczynie. Trzej mężczyźni oraz młoda kobieta usłyszeli już zarzuty. Sprawcy staną przed sądem.

REKLAMA


Jak informuje Komenda Miejska Policji w Krośnie, na przełomie sierpnia i września 2019 roku, na terenie gminy Wojaszówka doszło do serii aktów dewastacji wiat przystankowych. Wandale wszystkie przestępstwa popełniali nocą. Malowali farbą w sprayu ściany przystanków, po czym odjeżdżali z miejsca.

Zdewastowano 5 wiat przystankowych w Odrzykoniu, dwie w Korczynie oraz jedną w Krośnie. Władze gminy Wojaszówka oszacowały swoje straty na ponad 5 tysięcy złotych.

- Przestępcy nie cieszyli się długo swoją bezkarnością. Kilka tygodni później, jedliccy policjanci wpadli na trop wandali. Funkcjonariusze ustalili, że za dewastację przystanków, mogą być odpowiedzialni trzej mężczyźni w wieku 18, 19 i 25 lat oraz 18-letnia kobieta. Wszyscy podejrzani to mieszkańcy pow. krośnieńskiego - informuje KMP Krosno.

Sprawcy zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności. Teraz policjanci sprawdzają, czy uszkodzenia innych przystanków na terenie sąsiednich miejscowości, nie były dziełem tych samych sprawców.

red. / KMP
Fot. archiwum KMP Krosno

  • autor: red. / KMP

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021