Logo
Wydrukuj tę stronę

23-latek za "kółkiem" z narkotykami

23-latek za "kółkiem" z narkotykami Fot. materiały KMP Krosno

23-latka przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący znajdował się pod wpływem zakazanych substancji i posiadał przy sobie środki odurzające. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

REKLAMA- We wtorek, 7 stycznia około godziny 21 w Cergowej, funkcjonariusze krośnieńskiej grupy SPEED, zwrócili uwagę na jadące z nadmierną prędkością audi. Wideorejestrator policyjnego bmw zarejestrował, że samochód poruszał się w terenie zabudowanym z prędkością 76 km/h. Policjanci zatrzymali auto do kontroli - informuje krośnieńska Policja.

Zachowanie kierowcy wzbudziło podejrzenia policjantów. Mężczyznę przebadano na zawartość alkoholu, był trzeźwy. Następnie poddano go badaniu na zawartość środków odurzających.

- Urządzenie "AquilaScan" wskazało obecność substancji psychoaktywnych w organizmie kierującego. W trakcie dalszej kontroli mundurowi ujawnili we wnętrzu samochodu szklany słoik z zawartością suszu roślinnego, nasiona oraz młynek do rozdrabiania suszu. Badanie narkotesterem potwierdziło, że zabezpieczona substancja to marihuana, o łącznej wadze około 1,5 grama - informuje KMP Krosno.

23-latkowi zatrzymano prawo jazdy i pobrano krew do badań, a on sam trafił do policyjnego aresztu.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

red.

  • autor: red.
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021