Logo
Wydrukuj tę stronę

Sobota ciepła ze słabym deszczem, w niedzielę słonecznie i sucho. Prognoza na weekend

Pod koniec tygodnia warunki drogowe poprawią się. W sobotę przelotny deszcz, niedziela słoneczna i sucha. Pod koniec tygodnia warunki drogowe poprawią się. W sobotę przelotny deszcz, niedziela słoneczna i sucha. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Jednym z ważniejszych tematów w środku tygodnia jest marznący deszcz oraz śliskie drogi i chodniki. Dobra wiadomość jest taka, że w nadchodzący weekend nie będziemy musieli się ich obawiać. Piątek zapowiada się nieco cieplejszy, z przejaśnieniami. Sobota przyniesie co prawda przelotny deszcz, lecz przy dodatniej temperaturze. Na ostatni dzień tygodnia natura zaplanowała dla nas pogodne niebo i kilka słonecznych godzin. Jesteśmy już prawie na półmetku meteorologicznej zimy, jak dotychczas łagodnej. W prognozach średnioterminowych ani srogiego mrozu, ani obfitych opadów śniegu, wciąż nie widać.

REKLAMA
W nocy z czwartku na piątek (9/10 stycznia 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Danii. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, początkowo opady marznącej mżawki. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1020 hPa, przez większość nocy będzie spadać, dopiero nad ranem nieznacznie wzrośnie.

W piątek w ciągu dnia (10 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu, który przemieści się znad Danii przez południową Szwecję nad Bałtyk Centralny. Z zachodu wciąż napływać będzie ciepłe powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1019 hPa i będzie się lekko wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (10/11 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie ten sam niż, który do rana przemieści się nad Rosję. W drugiej połowie nocy nasunie się związany z nim chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w powietrzu polarno-morskim ciepłym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, nad ranem słaby deszcz. Temperatura minimalna od -1°C do 0°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1022 hPa i będzie wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (11 stycznia 2020) pozostaniemy pod wpływem niżu znad Rosji, a z północnego zachodu na południowy wschód powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, który do wieczora zdąży opuścić granice Polski. Z północnego zachodu napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże i całkowite, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 3°C do 4°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1028 hPa, będzie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (11/12 stycznia 2020) dostaniemy się pod wpływ wyżu, który znad Austrii przemieszczać się będzie nad Bałkany. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże, nad ranem większe rozpogodzenia, aż do zachmurzenia małego. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność umiarkowana. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1034 hPa, wieczorem będzie powoli wzrastać, a nad ranem zacznie spadać.

W niedzielę w ciągu dnia (12 stycznia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Bałkanów. Z zachodu napłynie ciepłe i suche powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr początkowo słaby, potem wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1029 hPa, będzie powoli spadać. Warunki biometeorologiczne do południa korzystne, po południu i wieczorem obojętne.

ma

© KrosnoCity.pl 2008 - 2018