Logo
Wydrukuj tę stronę

Kolejny burzowy dzień. Zobaczcie co czeka na w piątek

Kolejny burzowy dzień. Zobaczcie co czeka na w piątek źródło: IMGW-PIB

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla Podkarpacia. Synoptycy prognozują w ciągu dnia burze i burze z gradem, opady deszczu i porywisty wiatr. Burze, które utworzą się w dzień mogą jeszcze utrzymywać się w pierwszych godzinach nocnych.

REKLAMA


Front burzowy przemieszcza się od rana przez południowe Mazowsze w kierunku wschodnim. Jak poinformowało IMGW-PIB, burze będą występować głównie we wschodniej i południowo-wschodniej części kraju. Burzom mogą towarzyszyć opady deszczu do 30, 40 litrów wody na metr kwadratowy, opady gradu do 3 - 4cm oraz porywy wiatru do 80km/h. Najgroźniejsze zjawiska wystąpią na Podkarpaciu, Lubelszczyźnie i w Małopolsce.


Jak podają synoptycy IMGW-PIB, burze, które utworzą się w dzień mogą jeszcze utrzymywać się w pierwszych godzinach nocnych. Najbardziej prawdopodobne są w pasie od Małopolski po Lubelszczyznę. Towarzyszyć im mogą opady deszczu, punktowo do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h.


Zobacz także prognozę na najbliższe dni: Weekend przyjemny, najsłoneczniej i najcieplej w niedzielę. Temperatura wzrośnie do 26°C

(rdn)

  • autor: (rdn)
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021