KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Weekend przyjemny, najsłoneczniej i najcieplej w niedzielę. Temperatura wzrośnie do 26°C

Cały najbliższy weekend będzie wyżowy. Koniec tygodnia bez opadów, niedziela bardzo ciepła i słoneczna. Cały najbliższy weekend będzie wyżowy. Koniec tygodnia bez opadów, niedziela bardzo ciepła i słoneczna. Fot. PixaBay

W połowie tygodnia fragment frontu głównego przecina Polskę, obejmując obszar od Dolnego Śląska po Mazury. W tej strefie oraz na wschód od niej obserwujemy napływ gorącego, wilgotnego i niestabilnego powietrza zwrotnikowego, w którym tworzą się burze. Na zachodzie i północy kraju jest spokojniej, tam co najwyżej przelotne opady deszczu, oddycha się też znacznie lżej. Front dopiero w piątek całkowicie opuści nasz kraj, więc jutro jeszcze wilgotno i parno, natomiast w sobotę - akurat na weekend - od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego, a co za tym idzie koniec tygodnia zapowiada się przyjemny i słoneczny. W sobotę po południu spodziewamy się 24°C, dobę później 26°C. Wiatr słaby.

REKLAMA


W nocy z czwartku na piątek (2/3 lipca 2020) znajdziemy się pod wpływem niżu znad Bałtyku Północnego, a z zachodu na wschód powoli przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy jeszcze w ciepłym i wilgotnym powietrzu zwrotnikowym. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Nad ranem lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra pogarszająca się do słabej, lokalnie bardzo słabej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1012 hPa i będzie się wahać.

W piątek w ciągu dnia (3 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem tego samego niżu, który przemieści się nad Finlandię, w strefie odchodzącego nad Europę Wschodnią chłodnego frontu atmosferycznego. Zachmurzenie duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 22°C do 23°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność bardzo słaba poprawiająca się do umiarkowanej, a następnie do dobrej. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1013 hPa, w pierwszej połowie dnia będzie się wahać, po południu zacznie wzrastać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

W nocy z piątku na sobotę (3/4 lipca 2020) od zachodu rozbuduje się klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. Widzialność umiarkowana i dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1016 hPa i będzie powoli wzrastać.

W sobotę w ciągu dnia (4 lipca 2020) pogodę kształtować będzie klin Wyżu Azorskiego. Z zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie. Zachmurzenie umiarkowane, pod wieczór małe. Temperatura maksymalna od 23°C do 24°C. Wiatr słaby, z kierunków północnych. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

W nocy z soboty na niedzielę (4/5 lipca 2020) sytuacja baryczna nie ulegnie istotnej zmianie. Utrzyma się napływ powietrza polarno-morskiego z zachodu. Bezchmurnie i zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1018 hPa i będzie bez większych zmian.

W niedzielę w ciągu dnia (5 lipca 2020) pozostaniemy pod wpływem klina Wyżu Azorskiego. Będziemy w przetransformowanym polarno-morskim powietrzu. Zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra i bardzo dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1017 hPa i będzie się nieznacznie wahać. Warunki biometeorologiczne korzystne.

ma

  • autor: ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?