Logo
Wydrukuj tę stronę

Poniedziałek gorący i suchy, po południu wzrost zachmurzenia. Wtorek z opadami deszczu

W poniedziałek gorąco, choć po południu zacznie przybywać chmur. We wtorek front chłodny i opady deszczu. W poniedziałek gorąco, choć po południu zacznie przybywać chmur. We wtorek front chłodny i opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad zachodnią część kraju wkracza aktywny pofalowany front atmosferyczny, u nas jeszcze trzyma wyż i pozostanie tak do poniedziałkowego poranka. Potem front zacznie nasuwać się także nad pozostałą część Polski, co już w pierwsze popołudnie nowego tygodnia objawi się wzrostem zachmurzenia. Będzie jednak gorąco. Nad Podkarpacie opady deszczu dotrą we wtorek, a wraz z nimi nadejdzie także spadek temperatury i wzrost ciśnienia.

REKLAMA


W nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Mołdawii. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 sierpnia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 sierpnia 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Szwecji, w tym samym powietrzu polarno-morskim napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (4 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii, a z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Początkowo będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, ale po południu - po przejściu frontu - napłynie nieco chłodniejsze, choć także polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, późnym popołudniem wzrastające do całkowitego. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

  • autor: ma
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021