Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Poniedziałek gorący i suchy, po południu wzrost zachmurzenia. Wtorek z opadami deszczu

W poniedziałek gorąco, choć po południu zacznie przybywać chmur. We wtorek front chłodny i opady deszczu. W poniedziałek gorąco, choć po południu zacznie przybywać chmur. We wtorek front chłodny i opady deszczu. Źródło: ČHMÚ (Chmi.cz)

Nad zachodnią część kraju wkracza aktywny pofalowany front atmosferyczny, u nas jeszcze trzyma wyż i pozostanie tak do poniedziałkowego poranka. Potem front zacznie nasuwać się także nad pozostałą część Polski, co już w pierwsze popołudnie nowego tygodnia objawi się wzrostem zachmurzenia. Będzie jednak gorąco. Nad Podkarpacie opady deszczu dotrą we wtorek, a wraz z nimi nadejdzie także spadek temperatury i wzrost ciśnienia.

REKLAMAW nocy z niedzieli na poniedziałek (2/3 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie wyż znad Mołdawii. Pozostaniemy w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 13°C do 14°C. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1014 hPa, będzie powoli spadać.

W poniedziałek w ciągu dnia (3 sierpnia 2020) dostaniemy się pod wpływ niżu znad Skandynawii. Utrzyma się napływ ciepłego powietrza polarno-morskiego. Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 25°C do 26°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1010 hPa i będzie spadać. Warunki biometeorologiczne początkowo obojętne, potem niekorzystne.

W nocy z poniedziałku na wtorek (3/4 sierpnia 2020) znajdziemy się w ciepłym wycinku niżu znad Szwecji, w tym samym powietrzu polarno-morskim napływającym z południowego zachodu. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami. Temperatura minimalna od 15°C do 16°C. Wiatr słaby, zmienny, okresami cisza. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie o północy 1007 hPa i będzie się lekko wahać.

We wtorek w ciągu dnia (4 sierpnia 2020) pogodę kształtować będzie niż znad Skandynawii, a z zachodu na wschód przewędruje związany z nim chłodny front atmosferyczny. Początkowo będziemy w powietrzu polarno-morskim ciepłym, ale po południu - po przejściu frontu - napłynie nieco chłodniejsze, choć także polarno-morskie powietrze. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, późnym popołudniem wzrastające do całkowitego. Temperatura maksymalna od 24°C do 25°C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się. Widzialność dobra. Ciśnienie zredukowane do poziomu morza wyniesie w południe 1007 hPa, będzie się wahać. Warunki biometeorologiczne niekorzystne.

ma

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

Jakość powietrza

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj