Logo
Wydrukuj tę stronę

Fotoradar w Rymanowie nielegalny. Jest wyrok rzeszowskiego Sądu

  • autor: pd
  • wtorek, 26, maj 2015 07:59
  • wielkość czcionki - - + +
Fotoradar w Rymanowie nielegalny. Jest wyrok rzeszowskiego Sądu Fot. Rafał Głód

"Łowca fotoradarów" zawitał na Podkarpacie. Przyglądał się jak funkcjonuje fotoradar umieszczony przy Drodze Krajowej 28 w Rymanowie. Emisję w TVN Turbo zaplanowano na środę, na godzinę 22:15. Miesiąc temu w Sądzie Administracyjnym w Rzeszowie zapadł wyrok dotyczący tego radaru.

REKLAMA


Emil Rau tropi nieprawidłowo montowane fotoradary. Pomagają mu w tym widzowie TVN Turbo, którzy dokumentują podejrzanie umieszczane rejestratory wykroczeń i zgłaszają je do redakcji programu.

"Emil podróżuje po Polsce i wspiera użytkowników dróg, którzy zwrócili się do niego z prośbą o interwencję.  Broni kierowców i ich portfeli przed nielegalnie ustawionymi fotoradarami. Odwiedza sądy, urzędy i bezkompromisowo wytyka niekompetencje Strażników Miejskich" - napisano na stronie programu.

Odcinek, który zostanie wyemitowany w środę poświęcony będzie fotoradarowi w Rymanowie na Drodze Krajowej 28. - W miejscowości Rymanów na Podkarpaciu zajmiemy się fundamentem, na którym jest ustawiony fotoradar - jest on samowolą budowlaną, którą zgodnie z orzeczeniem sądu należy rozebrać. Emil odwiedzi komendanta straży z młotkiem i przecinakiem, które mogą pomóc w rozbiórce! - czytamy na stronie player.pl.

28 kwietnia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie wydał wyrok w toczącym się postępowaniu w sprawie fotoradarów w Rymanowie.

Fotoradar nielegalny?
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Krośnie oraz Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego nakazał rozbiórkę fotoradarów w Rymanowie, zlokalizowanych przy drodze krajowej nr 28. Na powyższą decyzję Gmina Rymanów złożyła skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. W dniu 12 stycznia 2015 roku Sąd wydał postanowienie wstrzymania zaskarżonej decyzji. 28 kwietnia podczas rozprawy prowadzonej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny w Rzeszowie (sygnatura akt II SA/Rz 1590/14), zapadł wyrok oddalający skargę Gminy Rymanów na decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Orzeczenie jest nieprawomocne.

pd
Fot. Rafał Głód

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021