Logo
Wydrukuj tę stronę

Poradnia K: trzy premiery jeszcze w tym roku

Wydawnictwo Poradnia K poszerza portfolio o kolejne tytuły, rozwija znane serie i tworzy nowe cykle. Jeszcze w październiku premierę będą miały trzy tytuły: "Niezniszczalne" Katarzyny Ratajczyk i dwie publikacje w kryminalnej serii "Dreszcze": "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity" Adama Widmańskiego i Stanisława Tekielego oraz "Chłopiec motyl" Petera Stjernströma.

REKLAMA


- W naszych jesiennych nowościach szczególnie polecamy książkę o silnych kobietach - "Niezniszczalne" Katarzyny Ratajczyk. To szczere rozmowy z przedsiębiorczymi kobietami prowadzącymi własne firmy. Premiera 15 października - zapowiada Joanna Bażyńska z wydawnictwa Poradnia K. - W serii "Dreszcze" wydajemy  skandynawski thriller "Chłopiec motyl" Petera Stjernströma, o którym Mariusz Czubaj powiedział, że to kolejne nazwisko, które warto zapamiętać na mapie współczesnej powieści kryminalnej. W tym cyklu ukaże się także rozgrywający się w Grecji kryminał "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity", debiut dwóch polskich autorów Stanisława Tekielego i Adama Widmańskiego. Od maja na rynku jest także "Serialista" Davida Gordona - według Katarzyny Bondy "najbardziej arogancki kryminał roku" - mówi Joanna Bażyńska.

Na dzieci i rodziców czekają nowości w serii "Latawiec": "Księga straszliwej niegrzeczności" i "Młodego Wilczka księga wilkoczynów" Iana Whybrowa. To dwie pierwsze książki z cyklu o przygodach Wilczusia, ze świetnymi ilustracjami T. Rossa w doskonałym, autorskim tłumaczeniu Ernesta Brylla.

Założone w 2009 roku wydawnictwo ciągle się rozwija: w 2015 roku poszerzyło portfolio o powieści kryminalne (seria "Dreszcze") i poradniki psychologiczne (seria "Szczerze"). Ukazały się także kolejne książki dla dzieci w dopracowanym edytorsko i wizualnie cyklu "Latawiec".

Poradnia K inwestuje w interesujące debiuty i najlepszych ilustratorów. W planach na 2016 rok jest kolejna activity book z cyklu Małgorzaty Żółtaszek o Basałyku i Psotce ilustrowana przez Pawła Pawlaka, nowa książka Justyny Bednarek w opracowaniu graficznym Daniela de Latour i wiele innych nowości. Wszystkie książki wydawane są również w formie e-booka.

W tym roku Poradnia K po raz pierwszy zaprezentuje swoją ofertę na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie. Czytelnicy będą mogli zdobyć autografy: Stanisława Tekielego, autora popularnej i zabawnej książki "Burdubasta, czyli skapcaniały osioł albo łacina dla snobów" i debiutującej Katarzyny Ratajczyk. Na targi przyjedzie również Justyna Bednarek, której "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" są bestsellerem dziecięcej serii "Latawiec", a "Gazeta Wyborcza" określiła książkę "najciekawszym debiutem ostatnich miesięcy".

Plan spotkań z autorami wydawnictwa na targach - sobota, 24. października, stoisko C84:
- 10.00 Justyna Bednarek,
- 11.00 Stanisław Tekieli,
- 12.00 Katarzyna Ratajczyk.

Książki dla dzieci Iana Whybrowa będzie można podczas targów kupić z 20% rabatem.

Plan premier:
- Katarzyna Ratajczyk, "Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka" - 15. października,
- Peter Stjernström, "Chłopiec motyl" - 20 października,
- Stanisław Tekieli i Adam Widmański, "Porucznik Stawropulos i tajemnica Lewity" - 20 października.

kp | Go Culture

  • autor: kp | Go Culture

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021