Logo
Wydrukuj tę stronę

Samochody na wynajem za granicą - co powinieneś wiedzieć?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W sezonie wakacyjnym wielu podróżujących decyduje się na wypożyczenie samochodu podczas pobytu na urlopie. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż wypożyczenie auta. W dobie internetu wszelkie formalności załatwić można w mgnieniu oka bez wychodzenia z domu. Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę, zanim podpiszemy umowę. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wypożyczyć auto oraz na jakie elementy rzucić okiem przed finalizacją transakcji.

REKLAMAKlient wypożyczalni aut - kto nim może zostać?
Najczęściej firmy oferujące samochody na wynajem stawiają przed swoimi klientami trzy istotne warunki do spełnienia. Pierwszym z nich jest wiek - osoba wypożyczająca auto musi mieć skończone 21 lat. Są jednak wypożyczalnie, z których usług można korzystać dopiero po ukończeniu 25 roku życia. Ponadto klient musi posiadać dokument tożsamości oraz prawo jazdy (od minimum roku).

Wiek ma znaczenie
Starsze modele aut figurujące w ofercie wypożyczalni mogą być nieco tańsze, niż ich młodsze odpowiedniki. Nie daj się jednak zwieść niskiej cenie. Pamiętaj, że im starszy pojazd, tym więcej kierowców prowadziło go przed Tobą. Każdy kierowca ma indywidualny styl jazdy, inaczej eksploatuje pojazd. A jak wiadomo są kierowcy lepsi i gorsi. Ci gorsi poprzez nieumiejętną jazdę mogą niszczyć auto od środka, co prędzej czy później da o sobie znać w postaci różnego rodzaju usterek. Warto też mieć na uwadze, że ryzyko wystąpienia samoistnych defektów wzrasta wraz z wiekiem samochodu.

Sprawdź od kogo wypożyczasz
Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej firmy, prześwietl ją w sieci. Poszukaj opinii innych klientów, które mogą uchronić Cię przed problemami lub utwierdzić w przekonaniu, że wybrana wypożyczalnia jest warta Twojej uwagi. Doskonałym przykładem może być London Escorts - dobrze rozpoznawalna wypożyczalnia samochodów na rynku brytyjskim. Jej klienci polecają ją swoim znajomym i piszą masę pozytywnych opinii w sieci. Pamiętaj, że w każdej plotce jest ziarno prawny. Im więcej złych opinii w internecie, tym większe ryzyko, że dana wypożyczalnia nie spełni Twoich oczekiwań.

Wszelkie formalności zostały dopełnione i nie pozostaje Ci nic innego jak odebrać wypożyczone auto? Kiedy finalizujesz transakcję wynajmu samochodu sprawdź zgodność otrzymanego auta z zamówieniem, jego stan mechaniczny i blacharski, a także podstawowe wyposażenie i stan elementów wnętrza. Pamiętaj, że od momentu odbioru kluczyków to Ty odpowiadasz za stan pojazdu, dlatego w Twoim interesie jest, żeby niczego nie przeoczyć.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020