Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Samochody na wynajem za granicą - co powinieneś wiedzieć?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W sezonie wakacyjnym wielu podróżujących decyduje się na wypożyczenie samochodu podczas pobytu na urlopie. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż wypożyczenie auta. W dobie internetu wszelkie formalności załatwić można w mgnieniu oka bez wychodzenia z domu. Jest jednak kilka ważnych kwestii, na które warto zwrócić szczególną uwagę, zanim podpiszemy umowę. Z dalszej części artykułu dowiesz się, jakie warunki trzeba spełnić, aby móc wypożyczyć auto oraz na jakie elementy rzucić okiem przed finalizacją transakcji.

REKLAMA


Klient wypożyczalni aut - kto nim może zostać?
Najczęściej firmy oferujące samochody na wynajem stawiają przed swoimi klientami trzy istotne warunki do spełnienia. Pierwszym z nich jest wiek - osoba wypożyczająca auto musi mieć skończone 21 lat. Są jednak wypożyczalnie, z których usług można korzystać dopiero po ukończeniu 25 roku życia. Ponadto klient musi posiadać dokument tożsamości oraz prawo jazdy (od minimum roku).

Wiek ma znaczenie
Starsze modele aut figurujące w ofercie wypożyczalni mogą być nieco tańsze, niż ich młodsze odpowiedniki. Nie daj się jednak zwieść niskiej cenie. Pamiętaj, że im starszy pojazd, tym więcej kierowców prowadziło go przed Tobą. Każdy kierowca ma indywidualny styl jazdy, inaczej eksploatuje pojazd. A jak wiadomo są kierowcy lepsi i gorsi. Ci gorsi poprzez nieumiejętną jazdę mogą niszczyć auto od środka, co prędzej czy później da o sobie znać w postaci różnego rodzaju usterek. Warto też mieć na uwadze, że ryzyko wystąpienia samoistnych defektów wzrasta wraz z wiekiem samochodu.

Sprawdź od kogo wypożyczasz
Zanim zdecydujesz się na usługi konkretnej firmy, prześwietl ją w sieci. Poszukaj opinii innych klientów, które mogą uchronić Cię przed problemami lub utwierdzić w przekonaniu, że wybrana wypożyczalnia jest warta Twojej uwagi. Doskonałym przykładem może być London Escorts - dobrze rozpoznawalna wypożyczalnia samochodów na rynku brytyjskim. Jej klienci polecają ją swoim znajomym i piszą masę pozytywnych opinii w sieci. Pamiętaj, że w każdej plotce jest ziarno prawny. Im więcej złych opinii w internecie, tym większe ryzyko, że dana wypożyczalnia nie spełni Twoich oczekiwań.

Wszelkie formalności zostały dopełnione i nie pozostaje Ci nic innego jak odebrać wypożyczone auto? Kiedy finalizujesz transakcję wynajmu samochodu sprawdź zgodność otrzymanego auta z zamówieniem, jego stan mechaniczny i blacharski, a także podstawowe wyposażenie i stan elementów wnętrza. Pamiętaj, że od momentu odbioru kluczyków to Ty odpowiadasz za stan pojazdu, dlatego w Twoim interesie jest, żeby niczego nie przeoczyć.

1 komentarz

  • Ja025

    A redakcja juz nie raczyla napisac by patrzec na platnosc czym nalezy dokonac ? Oj slabo. Szereg wypozyczalni pozwala jedynie na platnosc karta kredytowa blokujac mozliwosc zwyklej debetowki ktora kazdy ma.

    Zgłoś nadużycie Ja025 czwartek, 04, kwiecień 2019 08:44 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj