Logo
Wydrukuj tę stronę

Zwycięski sparing Lecha Poznań

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Mimo przerwy w meczach ligowych, kluby ekstraklasy nie marnują czasu i przygotowują się do spotkań rudny wiosennej, które rozpoczną się za kilkanaście dni.  Piłkarze Lecha Poznań podczas zgrupowania w Turcji bez większych problemów pokonali ukraińską drużynę Zorię Ługańsk. Dla Nenada Bjelicy była to nie tylko okazja do sprawdzenia, na jakim etapie budowania formy są jego zawodnicy, ale także możliwość sprawdzenia nowego piłkarza Ołeksija Chobłenki.

W meczu chorwacki trener skorzystał z praktycznie wszystkich graczy, nieobecni byli tylko Maciej Makuszewski, który powraca do zdrowia po kontuzji, Matusz Putnocky, a także Nicki Nielsen, o którym mówi się, że niedługo zmieni klub.

Pierwsza bramka padła dopiero po 35 minutach gry. Po dobrym zagraniu Roberta Gumnego, Mario Situm wykorzystał stuprocentową szansę. Po kilku minutach ponownie głównym bohaterem rywalizacji był chorwacki pomocnik. 25-latek został sfaulowany w polu karnym, co zakończyło się jedenastką dla poznaniaków. Autorem gola numer dwa został Christian Gytkjaer. W drugiej połowie spotkania rywalizacja przebiegała podobnie jak w pierwszej odsłonie meczu. Przewagę w każdym elemencie zanotowali piłkarze Kolejorza, jednak wystarczyła chwila nieuwagi, żeby w 63 minucie bramkę na 2:1 zdobył zawodnik ukraińskiego klubu. Na odpowiedź ze strony Lecha kibice musieli trochę poczekać, gdyż dopiero po ponad dwudziestu minutach trzeciego gola dla swojej drużyny zdobył Kamil Jóźwiak.

Zawodnicy prowadzeni przez 46-letniego trenera kolejny kontrolny mecz rozegrają 23 stycznia, wtedy to zmierzą się z bułgarskim klubem FC Etar.  Drużyna ze stolicy wielkopolski bardzo dobrze radzi sobie w lidze, z sumą 36 punktów zajmują drugie miejsce w tabeli, lepsi od poznaniaków są tylko piłkarze Legii Warszawa, którzy mają o dwa punkty więcej. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i przewidywaniami ekspertów, to złote medale zawisną na szyjach piłkarzy występujących w biało-niebieskich barwach. Polskie Zakłady Bukmacherskie także wieszczą taki scenariusz. Inne opcja jednak pozwalają na spory zarobek!

Narazie do zespołu dołączyło troje nowych zawodników: Thomas Rogne, Piotr Tomasik oraz wspomniany już Chobłenko. Jednak nie jest to koniec ruchów transferowych w szeregach mistrzów Polski z 2015 roku, którzy po dwóch latach chcą ponownie zasiąść na tronie dla najlepszego klubu w Polsce. Lechitom pozostało jeszcze kilka dni na pracę nad formą i zgraniem z nowymi nabytkami.  Pierwszy mecz ligowy po przerwie piłkarze Nenada Bjelicy rozegrają jedenastego lutego, ich przeciwnikiem będzie szósta ekipa w tabeli Arka Gdynia. Gospodarzem spotkania będą zawodnicy prowadzeni przez Leszka Ojrzyńskiego.

• autor: Redakcja