Logo
Wydrukuj tę stronę

"Chmurnik" Tomasza Rolniaka [WYSTAWA]

BWA w Krośnie zaprasza na wystawę Tomasza Rolniaka "Chmurnik". Ekspozycję można zwiedzać od 14 lutego do 6 marca.

REKLAMA


Tomasz Rolniak zajmuje się malarstwem, fotografią, rysunkiem, street artem, obiektami oraz obrazem ruchomym, a także edukacją i scenografią. Urodzony w Brzozowie w 1981 r. Absolwent kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Tadeusza G. Wiktora obroniony z wyróżnieniem (2008) oraz aneks w pracowni rysunku prof. Marleny Makiel‐Hędrzak i prof. Stanisława Góreckiego. Studiował również archeologię na Uniwersytecie Rzeszowskim oraz Organizację Produkcji Filmowej i Telewizyjnej na PWSFTviT w Łodzi.

- Wykorzystuję kontrast nieruchomego porządku form geometrycznych z materialnością i dynamiczną naturą przedmiotów, która najbardziej dostrzegalna jest w procesach rozkładu. Poprzez rekonfigurację, analizę, przekrój czy fragmentaryzację wizerunków i okazów pochodzących z marginesów tradycyjnych systemów porządkowania... - mówi Tomasz Rolniak.

Tomasz jest autorem 16 wystaw indywidualnych i uczestnikiem ponad 200 zbiorowych, prezentowanych w kraju i za granicą (min. Belgia, Grecja, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowacja, Szwajcaria, Ukraina, Węgry). Obecnie stara się żyć i tworzyć w Łodzi.

Biuro Wystaw Artystycznych w Krośnie, ul. Portiusa 4
Ekspozycja: od 14 lutego do 6 marca 2020 r.
Wernisaż wystawy: 14 lutego 2020 r., godzina 18:00.

/bwa/, red.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020