Logo
Wydrukuj tę stronę

Szermierka: Medale dla zawodniczek UKS Sokolik Krosno

Roksana Żychowska (czwarta od lewej) Roksana Żychowska (czwarta od lewej) Fot. archiwum

Koniec maja był wyjątkowo szczęśliwy dla UKS Sokolik Krosno. Roksana Żychowska z zdobyła brązowy medal w Knurowie podczas Mistrzostw Polski w szermierce. Jej klubowa koleżanka Zuzanna Środa kilka dni wcześniej w Radlinie zdobyła srebrny medal na turnieju z okazji Dnia Dziecka.

30 i 31 maja w Knurowie rozgrywane były Igrzyska dzieci w ramach Mistrzostw Polski gdzie ponad 270 najmłodszych szermierzy rywalizowało w kategoriach młodzików, dzieci, zuchów i skrzatów. Roksana Żychowska z UKS Sokolik Krosno zdobyła na nich brązowy medal. Jej klubowa koleżanka, Zuzanna Środa zajęła XX miejsce. Jest to kolejny wielki sukces zawodniczek UKS Sokolik, który w obecnym roku obchodzi XX lecie swojej działalności.

23-24 maja w Radlinie na śląsku odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy z okazji Dnia Dziecka oraz XXIV Memoriał im. Franciszka Polnika. W turnieju startowało ponad 220 szpadzistów i szpadzistek. Zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: młodzicy, dzieci i zuchy. W barwach Uczniowskiego Klubu Sportowego "Sokolik Krosno" startowały 4 zawodniczki, w dwóch kategoriach wiekowych: Oliwia Jórasz - kat. dzieci, Jagoda Pękalska - kat. dzieci, Zuzanna Środa - kat. zuchy, Roksana Żychowska - kat. zuchy. W swojej kategoriach dziewczęta zajęły: Zuzia - II miejsce i srebrny medal, Roksana - XVII miejsce, Jagoda - VII miejsce, Oliwka - XXVIII miejsce. Dziewczyny wykazały się dużą wolą walki, za co im serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów na planszach - mówi trener Rafał Żychowski.

Jagoda Pękalska, Roksana Żychowska, Oliwia Jórasz, Zuzanna Środa wraz z trenerem Rafałem Żychowskim.

Oprócz sukcesów najmłodszych zawodniczek wielkie sukcesy sportowe w tym roku osiągnęły doświadczone zawodniczki Agnieszka Kaczmarska i Julia Kolanko, które obecnie są powołane do Kadry Polski Juniorek i reprezentują Polskę w zawodach międzynarodowych rangi Pucharów Europy i Świata. Obie zawodniczki stawały na trzecim miejscu podium w zawodach Pucharu Polski Juniora młodszego w szpadzie. Agnieszka dwukrotnie i zarazem była reprezentantką Polski na Mistrzostwach Europy w Słowenii. Natomiast Julia raz zdobyła brązowy medal na Pucharze Polski oraz również brązowy medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Trenerami zawodniczek są Gabriel Szajna i Rafał Żychowski, którzy zapraszają chętnych do treningów w klubie mieszczącym się przy Szkole Podstawowej nr 8 w Krośnie.