Logo
Wydrukuj tę stronę

26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków przejedzie przez Krosno

 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków 25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków Fot. Łukasz Jaracz

Z Lublina przez Krosno do Łodzi prowadzi trasa 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków. Kolarze przejadą przez Krosno 1 lipca.

REKLAMA26. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków startuje w środę, 1 lipca z lubelskiej alei Krakowskiego Przedmieścia. Swój finał znajdzie w sobotę, 4 lipca w centrum Łodzi na ulicy Piotrkowskiej.

W czasie wyścigu rozegranych zostanie pięć etapów, a trasa ma długość 737,3 km i prowadzić będzie przez sześć województw: lubelskie, podkarpackie, małopolskie, śląskie, świętokrzyskie i łódzkie.


- Niezwykle aktrakcyjny będzie pierwszy dzień wyścigu, bowiem swoje umiejętności będą mogli zaprezentować zarówno sprinterzy, jak i górale. Przed południem zawodnicy ścigać się będą na płaskim etapie dookoła Lublina, a popołudniową porą przemierzą Pogórze Strzyżowskie i na koniec, po zdobyciu wzgórza z Zamkiem Kamieniec, wjadą na Rynek do Krosna. Tego dnia pokonają 213,3 km - informuje biuro prasowe 26. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.

Z Lublina zawodnicy zostaną przewiezieni do Strzyżowa, gdzie na Rynku nastąpi start do drugiego etapu (godz. 18:40). Na początek dwie pętle wokół miasta przez Gbiska i Dobrzechów. Na pożegnanie Strzyżowa zawodnicy powalczą o premię specjalną (19,6 km tuż po godz. 19:00) i następnie pojadą do Brzozowa (lotny finisz na ul. Mickiewicza około godz. 20:00 na 51,3 km) i stąd rozpocznie się prawie czterokilometrowa wspinaczka na wzniesienie we wsi Zmiennica, gdzie została wyznaczona pierwsza górska premia.

Następnie przez Jabłonicę Polską i Korczynę kolarze dotrą do niezwykle trudnego podjazdu pod Zamek Kamieniec, a stamtąd zjazd na Rynek w Krośnie. Na metę dotrą około godz. 21:00.

Zobacz także: 7. Mini Wyścig Kolarski "Solidarności" - Krosno 2015

25. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków - KROSNO 2014 - fotorelacja.

Pozostałe fotorelacje:
- 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków - KROSNO 2013
- Wyścig Solidarności i Olimpijczyków 2011
- Wyścig Solidarności 2010

mg
Fot. Łukasz Jaracz

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020