Logo
Wydrukuj tę stronę

III Nocny Charytatywny Maraton Pływacki - ponad 10 tysięcy złotych dla Nikoli

III Nocny Charytatywny Maraton Pływacki - ponad 10 tysięcy złotych dla Nikoli Fot. KrosnoCity.pl

Ustanowiono nowy rekord Krosna w długości przepłyniętego dystansu podczas jednej nocy! Od nocy z soboty na niedzielę (27/28 maja) rekord wynosi 361 kilometrów i 625 metrów i został poprawiony aż o 64 km. Ponad 10 tysięcy zebrano na leczenie sześcioletniej Nikoli z Jedlicza.

REKLAMA


Na pomoc dla sześcioletniej Nikoli z Jedlicza zebrano już łącznie ponad 10 tysięcy złotych. Na konto wpłynęło 7650 zł, a do puszek podczas imprezy zebrano 2412 zł. Ta kwota zapewne wzrośnie, bo jeszcze zapowiadane są dalsze wpłaty na konto. Dziewczynka zmaga się z rzadką chorobą genetyczną, zespołem Kleefstry. Zbiórka pieniężna pomoże rodzicom Nikoli w jej rehabilitacji.

Datki można wpłacać na specjalne subkonto: 71 8642 1083 2002 8327 1467 0002 z dopiskiem "Charytatywny Maraton Pływacki - Nikola Pawlik".

W zawodach wzięło udział łącznie 107 zawodników. Najlepsze wyniki uzyskali Konrad Szydło 12700m i Maciej Koza 12300m, obydwaj reprezentujący Klub Pływacki Masters Krosno a także Amelia Gawron 12000m, zawodniczka Sokoła Rzeszów.

Pełne wyniki znajdziecie na stronie www.masters.krosoft.pl

W pomoc w akcji włączyło się wiele osób i organizacji. Jedlickie Stowarzyszenie Motocyklowe "Sharewood Riders", WORD Krosno z symulatorem wypadków, OSP Turaszówka, OSP Jedlicze z pokazami sprzętu gaśniczego, Klub Działalności Podwodnej Albi Krosno zorganizował zajęcia z nurkowania, Szkoła Pływania Mały Pływak Krosno z pokazem pływania niemowląt i dzieci w wieku poniemowlęcym, Bunkier Krosno zaprezentował militaria, grupa teatralna DL Białobrzegi przedstawiła spektakl "Dziób w Dziób", aerobik w wodzie z Iwoną Zajchowską, zajęcia fitness z Agnieszką Szarek, armwrestling z UKS Wiking Nisko, ćwiczenia i pokazy z udzielania pierwszej pomocy z SIM PCK Krosno, koncert Zespołu "KAPITAŁ" i "Zumba Party".
Uroczyste wręczenie pucharów dla najlepszych zawodników 3 Nocnego Charytatywnego Maratonu Pływackiego odbędzie się w niedzielę (4 czerwca) 2017), podczas Dni Krosna, na krośnieńskim Rynku.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021