Logo
Wydrukuj tę stronę

Zimowe sukcesy młodych jedliczan

Rewelacyjnie spisali się narciarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze podczas najważniejszych zawodów narciarskich w Polsce, czyli XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Śląsk 2012. Dwa złote medale Dawida Brila oraz srebrny i brązowy Dominiki Bril i czwarte miejsce sztafecie sprinterskiej - 02.02.2012 - 08.02.2012 r.

• Złoty medal - sprinty - Dawid Bril - junior B
  • Złoty medal - 5 km. - klasyk - Dawid Bril - junior B
  • Srebrny medal - sprinty - Dominika Bril - juniorka A
  • 4 miejsce - sztafeta sprinterska - Dawid Bril Norbert Bil - junior B
  • Brązowy medal - 10 km. - bieg łączony - Dominika Bril - juniorka A

Trójka narciarzy z Jedlicza brała udział w olimpiadzie zdobywając cztery medale dla klubu i województwa podkarpackiego. MUKS reprezentowali Dominika Bril (zawodniczka Młodzieżowej kadry Polski), Dawid Bril (uczeń SMS Szczyrk, uczestnik Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijski - Innsbruck 2012), Norbert Bil (uczeń SMS Szczyrk).

Pierwszy dzień - sobota -  sprinty stylem dowolnym odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, mróz poniżej 15 stopni. Ale to nie utrudniło zdobyć Dawidowi Brilowi złotego medalu. Od eliminacji do finału Dawid spisywał się bardzo dobrze i zwyciężył w kategorii junior B.
Dominika Bril podczas sprinty zaprezentowała się również bardzo dobrze zdobywając srebrny medal. Dominice nie przeszkodziła bardzo niska temperatura, zdobyła swój pierwszy medal.

Drugi dzień - niedziela - biegi stylem dowolnym oraz bieg łączony odbywały się też w bardzo mroźnych warunkach. Po pierwszym bardzo trudnym dniu a mianowicie sprintach, bardzo dobrze spisała się Dominika Bril zdobywając brązowy medal na dystansie 10 km. w biegu łączonym ze startu wspólnego.
Dawid Bril po wyczerpujących i odbywających się w bardzo trudnych warunkach sprintach w biegu na dystansie 10 km. stylem dowolnym, zajął 11 miejsce. Norbert Bil(chory) na tym samym dystansie zajął 28 miejsce.

Po dniu wolnym rozpoczęły się biegi stylem klasycznym. Na dystansie 5 km. stylem klasycznym Dawid Bril znów okazał się najlepszy i zdobył swój drugi złoty medal w kategorii junior B. Dominika Bril w kategorii juniorka A. zajęła piąte miejsce a Norbert Bil musiał uznać wyższość choroby i nie ukończył biegu.

W Ostatnim dniu dla biegaczy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się sztafety sprinterskie w których w kategorii junior B wystartowała w gronie 11 sztafet, sztafeta MUKS"Podkarpacie" Jedlicze, zajmując czwarte miejsce i przegrywając do pierwszego 5 sekund a do drugiego miejsca 1 sekundę.