Przełącz się na komputer Register Login

Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/sport/2012/02/13/a

Zimowe sukcesy młodych jedliczan

Rewelacyjnie spisali się narciarze z Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego "Podkarpacie" Jedlicze podczas najważniejszych zawodów narciarskich w Polsce, czyli XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych - Śląsk 2012. Dwa złote medale Dawida Brila oraz srebrny i brązowy Dominiki Bril i czwarte miejsce sztafecie sprinterskiej - 02.02.2012 - 08.02.2012 r.

• Złoty medal - sprinty - Dawid Bril - junior B
  • Złoty medal - 5 km. - klasyk - Dawid Bril - junior B
  • Srebrny medal - sprinty - Dominika Bril - juniorka A
  • 4 miejsce - sztafeta sprinterska - Dawid Bril Norbert Bil - junior B
  • Brązowy medal - 10 km. - bieg łączony - Dominika Bril - juniorka A

Trójka narciarzy z Jedlicza brała udział w olimpiadzie zdobywając cztery medale dla klubu i województwa podkarpackiego. MUKS reprezentowali Dominika Bril (zawodniczka Młodzieżowej kadry Polski), Dawid Bril (uczeń SMS Szczyrk, uczestnik Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijski - Innsbruck 2012), Norbert Bil (uczeń SMS Szczyrk).

Pierwszy dzień - sobota -  sprinty stylem dowolnym odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, mróz poniżej 15 stopni. Ale to nie utrudniło zdobyć Dawidowi Brilowi złotego medalu. Od eliminacji do finału Dawid spisywał się bardzo dobrze i zwyciężył w kategorii junior B.
Dominika Bril podczas sprinty zaprezentowała się również bardzo dobrze zdobywając srebrny medal. Dominice nie przeszkodziła bardzo niska temperatura, zdobyła swój pierwszy medal.

Drugi dzień - niedziela - biegi stylem dowolnym oraz bieg łączony odbywały się też w bardzo mroźnych warunkach. Po pierwszym bardzo trudnym dniu a mianowicie sprintach, bardzo dobrze spisała się Dominika Bril zdobywając brązowy medal na dystansie 10 km. w biegu łączonym ze startu wspólnego.
Dawid Bril po wyczerpujących i odbywających się w bardzo trudnych warunkach sprintach w biegu na dystansie 10 km. stylem dowolnym, zajął 11 miejsce. Norbert Bil(chory) na tym samym dystansie zajął 28 miejsce.

Po dniu wolnym rozpoczęły się biegi stylem klasycznym. Na dystansie 5 km. stylem klasycznym Dawid Bril znów okazał się najlepszy i zdobył swój drugi złoty medal w kategorii junior B. Dominika Bril w kategorii juniorka A. zajęła piąte miejsce a Norbert Bil musiał uznać wyższość choroby i nie ukończył biegu.

W Ostatnim dniu dla biegaczy podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się sztafety sprinterskie w których w kategorii junior B wystartowała w gronie 11 sztafet, sztafeta MUKS"Podkarpacie" Jedlicze, zajmując czwarte miejsce i przegrywając do pierwszego 5 sekund a do drugiego miejsca 1 sekundę.