Logo
Wydrukuj tę stronę

W niedzielę mecz przyjaźni w Rzeszowie

W niedzielę mecz przyjaźni w Rzeszowie Fot. KrosnoCity.pl

Piłkarze krośnieńskich Karpat już w niedzielę rozpoczną ligowe rozgrywki. Pierwszym rywalem krośnian będzie Stal Rzeszów. Spotkanie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie śmiało można określić meczem przyjaźni ze względu na sympatię łączącą kibiców obu klubów.

REKLAMA


Zespół Czesława Owczarka do nowego sezonu przystąpi w mocno zmienionym zestawieniu. Drużynę opuściło kilku zawodników (Makowski, Wojczuk, Wolański, Piątkowski, Fundakowski, Balul i Szombierski), ale działacze nie próżnowali i sprowadzili kilku ciekawych piłkarzy (Kantor, Łanucha, Groborz i inni). Mimo zakazu transferowego zmienił się też skład osobowy drużyny gospodarzy (odeszli m. in. Szczoczarz, Suswam czy Zieliński, a wzmocnili zespół Reiman, Skała i Giela).

W najnowszej historii Karpaty spotykały się ze Stalą czterokrotnie. W sezonie 2014/2015 Stal pokonała u siebie biało-niebieskich 2:0, by w rewanżu na Legionów ulec aż 1:4. W ubiegłym sezonie na Hetmańskiej drużyny podzieliły się punktami, remisując 1:1, w Krośnie natomiast goście wygrali 1:0. Rzeszowianie w ubiegłym sezonie zajęli drugie miejsce w lidze, a w okresie przygotowawczym nie przegrali żadnego sparingu.

Sezon 2016/2017 to wielka niewiadoma dla piłkarzy i kibiców. To pierwszy sezon po reformie III-ligowych rozgrywek. Dotychczasowe osiem grup zamieniono na cztery. Drużyny z Podkarpacia zmierzą się z zespołami z województw lubelskiego, ale także małopolskiego i świętokrzyskiego. Połowa nowej, IV grupy III ligi to zespoły z którymi krośnieński zespół nie grał o stawkę od kilkunastu lat lub nawet wcale. Trudno jest ocenić poziom piłkarski nowych rozgrywek, ale przypuszczalnie będzie on zdecydowanie wyższy niż dotychczas. Aż 9 ubiegłorocznych rywali Karpat spadło do niższej klasy rozgrywkowej.

Pierwsze piłkarskie emocje na Legionów czekają na nas dopiero 13 sierpnia, gdy krośnianie podejmą MKS Trzebinia/Siersza, natomiast w niedzielę rozpoczną rozgrywki w Rzeszowie. Na ten mecz wyjazd organizują kibice Karpat. Zbiórka zaplanowana jest na godz. 13:30 na stadionie Karpat. Koszt wyjazdu to ok. 15 zł + bilet.

STAL RZESZÓW - KARPATY KROSNO
niedziela 7 sierpnia, godz. 17:00

red.

  • autor: red.

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021