Logo
Wydrukuj tę stronę

KS "Kotwica" Korczyna z pucharem

KS "Kotwica" Korczyna z pucharem Fot. archiwum

31 lipca na stadionie w Korczynie odbył się XVIII Turniej o Puchar Starosty Krośnieńskiego. W zawodach rywalizowało dziewięć drużyn z powiatu krośnieńskiego.

REKLAMA


Mecze rozgrywane były w trzech grupach systemem "każdy z każdym", a zwycięzcy z grup spotkali się w finale.

Na murawie walczyli: LKS "Orzeł" Pustyny, LKS Moderówka, LKS Głowienka, LKS "Jasiołka" Jaśliska, GKS "Zamczysko" Odrzykoń, LKS "Tęcza" Zręcin, KS "Kotwica" Korczyna, GLKS "Karpaty" Klimkówka oraz LKS "Iwełka" Iwla.

W ostatnim meczu o najwyższe trofeum spotkali się "Kotwica" Korczyna i "Zamczysko" Odrzykoń. Dwie bramki zdobyte przez gospodarzy ostatecznie zdecydowały o zwycięstwie Korczyny, która wygrała drugi raz z rzędu.

Najlepsze drużyny otrzymały puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkową nagrodę dla wygranej drużyny ufundował Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Krośnie.

- Już po raz 18 rozgrywany jest turniej piłki nożnej o puchar starosty. Mam tę przyjemność i zaszczyt już po raz dwunasty wręczać puchar najlepszej drużynie z powiatu krośnieńskiego. Frekwencja dopisała nie tylko wśród kibiców, ale również drużyn. Jestem z tego faktu usatysfakcjonowany i myślę, że była to dobra rozgrzewka przed ligą, która się niedługo rozpocznie. Gratuluję drużynie wygranej, ale również wszystkim pozostałym uczestniczącym w turnieju. Dziękuję zarządowi klubu za wspaniałe przygotowanie oraz patriotyczną oprawę i do zobaczenia w przyszłym roku - mówił starosta krośnieński, Jan Juszczak.

Życzenia i gratulacje przekazał również wójt gminy Korczyna, Jan Zych.

Podczas turnieju minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego przed tygodniem śp. Jana Ciupki, długoletniego prezesa OZPN w Krośnie.

eb/mg
Fot. archiwum

  • autor: eb/mg

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021