Miasto Szkła Krosno - Hydrotruck Radom. Pożegnanie Dariusza Oczkowicza

W sobotę, 16 grudnia, mecz 15. Kolejki Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn pomiędzy Miastem Szkła Krosno, a Hydrotruck Radom.

W dotychczasowej rywalizacji Krosna z Radomiem nie mieliśmy szczęścia. Dwie porażki w minionym sezonie w Radomiu 102:68 oraz na własnym parkiecie 83:94 pokazują, że będzie to dla zespołu z Krosna trudny pojedynek.

Jak w każdym meczu i tym razem biało-zieloni walczą o 2 punkty i zwycięstwo. Mając szóstego zawodnika jakim są krośnieńscy Kibice zespół jest silniejszy.

Niekwestionowanym liderem drużyny gości jest amerykański rozgrywający Darren Williams, o którego umiejętnościach przekonali się już podopieczni trenera Edmunds’a Valeiko na przedsezonowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Krosna. Najbliższy mecz będzie okazją na rewanż Radomianom za porażkę we wspomnianym turnieju. W obecnych rozgrywkach Pekao S.A. 1 Liga Mężczyzn drużyna Miasto Szkła Krosno zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów. Sobotni przeciwnik ma o 2 oczka mniej i zajmuje 11. miejsce.

Sobotni mecz będzie wyjątkowy dla Krośnieńskiego Klubu Koszykówki, krośnieńskich Kibiców oraz wieloletniego zawodnika i kapitana Biało-Zielonych Dariusz Oczkowicza.

Przed rozpoczęciem meczu odbędzie się uroczyste pożegnanie zawodnika - ikony krośnieńskiej koszykówki – Dariusza "Orki" Oczkowicza. W trakcie 20-tu lat gry w Krośnieńskim Klubie Koszykówki rozegrał 620 meczów w biało-zielonych barwach. Sześciokrotny zwycięzca plebiscytu na najpopularniejszego sportowca Podkarpackiego Trójmiasta - Jasła, Krosna i Sanoka. W sezonie 2014/15 został wybrany przez trenerów MVP pierwszoligowych rozgrywek, a także zawodnikiem pierwszej piątki I ligi.

Podczas uroczystego pożegnania wieloletniego zawodnika i kapitana drużyny, Prezes Podkarpackiego Związku Koszykówki Zbigniew Błażkowski wręczy honorowe odznaczenie PZKosz. Na koniec ceremonii replika koszulki zostanie zawieszona na hali, a nr 6 kapitana biało-zielonych - zastrzeżony. Po meczu Miasta Szkła Krosno z Hydrotruck Radom będzie okazja na wspólne zdjęcie z Dariuszem Oczkowiczem oraz autograf na pamiątkowej karcie, specjalnie przygotowanej na to wydarzenie przez naszego partnera Drukarnię Hedom.

W przerwie niedzielnego meczu na Kibiców ponownie czeka konkurs rzutu z połowy boiska z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty oraz pamiątkowe koszulki z okazji pożegnania Legendy krośnieńskiej koszykówki. Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Za oprawę muzyczną w trakcie meczu odpowiedzialny będzie DJ Kusy.

Przypominamy, że bilety można kupić za pośrednictwem portalu basketkrosno.abilet.pl.

- Liczymy, że licznie przybędziecie na pożegnanie ikony krośnieńskiej koszykówki Dariusza Oczkowicza i będziecie dopingować Biało Zielonych w meczu przeciwko zespołowi Hydrotruck Radom. Kasa biletowa czynna od godziny 16:00 - piszą działacze klubu koszykówki.

• autor: Redakcja