Logo
Wydrukuj tę stronę

Krajobraz po wodzie

Pomimo opadów sytuacja stabilizuje się. Poziom wody w Wisłoku opadł poniżej stanu alarmowego. Trwa usuwanie skutków podtopienia miasta. Przejedna jest już Jeleniówka, ślady pozostawione na ogrodzeniach i budynków pokazują dokąd sięgała woda. Działkowicze sprawdzają zniszczenia w swoich ogródkach. Wisłok nadal jednak płynie odcinkiem wciąż zamkniętej ul. Mostowej.

REKLAMAPogotowie przeciwpowodziowe nie zostało odwołane w sąsiednich gminach. Powódź spowodowała znaczne straty w Głowience w Gminie Miejsce Piastowe. Urząd Gminy ogłosił, że osobom których budynki mieszkalne zostały zalane udzielona zostanie pomoc finansowa. Pomocy poszkodowanym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji udziela też Gminny Ośrodek  Pomocy Społecznej w Miejscu Piastowym.

Wciąż zalany jest stadion Karpat przy ul. Legionów. Pomimo ogólnej poprawy sytuacji w Krośnie i okolicy meteorolodzy zapowiadają opady deszczu do czwartku. Tymczasem do stanu alarmowego brakuje tylko 2 cm (poziom wody o godz 14 wynosił 478 cm). Sytuacja z poniedziałku jednak nie powinna się powtórzyć.

Urząd Miasta Krosna zorganizował dla dotkniętych skutkami powodzi mieszkańców nieodpłatną pomoc w zakresie wywozu odpadów popowodziowych.

Zgłoszenia należy dokonywać w Centrum Usług Komunalnych „KROeko” Sp. z o.o. pod nr tel. 13 47 48 485 lub 13 47 48 444 lub osobiście przy ul. Fredry 1 w godzinach 7.00-15.00.

W zgłoszeniu należy wpisać dane osobowe zgłaszającego oraz rodzaj i szacunkową ilość odpadów.

Po przyjęciu zgłoszenia i zlokalizowaniu miejsca złożenia odpadów Centrum Usług Komunalnych „KROeko” Sp. z o.o. będzie bezpłatnie, sukcesywnie wywozić odpady popowodziowe wg ustalonego harmonogramu.  Akcja finansowana jest w całości z budżetu miasta Krosna.

Przeczytaj także:
Krosno i wielka woda
Zalane ulice, zalane piwnice
Wisłok wrócił do koryta

pd/um
Foto: pd, UG Miejsce Piastowe

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020