Logo
Wydrukuj tę stronę

Poseł z Krosna uczestnikiem wypadku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. KrosnoCity.pl

Krośnieński poseł, Piotr Babinetz (PiS), jako kierowca samochodu osobowego, był uczestnikiem wypadku w Zmiennicy. Odniósł obrażenia i prawdopodobnie czeka go operacja. W wypadku zostało poszkodowanych jeszcze dwóch nastolatków, którzy szli prawą stroną jezdni. Kierujący był trzeźwy. Na obecnym etapie Policja nie wypowiada się co do sprawstwa i szczegółów zdarzenia.

REKLAMA


Policja wyjaśnia okoliczności wypadku, do którego doszło w Zmiennicy (pow. Brzozowski). Kierujący samochodem osobowym potrącił dwóch nastolatków.

- Prawą stroną jezdni w kierunku Brzozowa szło trzech chłopców: 15-latek i dwóch 16-latków. Wszyscy trzej prowadzili rowery. 15-latek i jeden z 16-latków zostali potrąceni przez kierowcę Opla Insignia. Drugiemu 16-latkowi nic się nie stało - podaje Monika Dereń, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

- Okoliczności wypadku, będą zbadane w trakcie postępowania - dodaje Monika Dereń.

Na obecnym etapie Policja nie podaje dokładniejszych szczegółów.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kierowca chcąc uniknąć zderzenia z pieszymi w ostatniej chwili wykonał gwałtowny manewr i zjechał do rowu. Stąd obrażenia u kierującego. Według niepotwierdzonych oficjalnie informacji, dwaj zahaczeni przez pojazd chłopcy nie odnieśli poważnych obrażeń.

- Informujemy, że w ubiegłą niedzielę miał miejsce wypadek drogowy w którym jednym z poszkodowanych był Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Piotr Babinetz, który w trakcie zdarzenia odniósł poważne obrażenia i obecnie jest hospitalizowany. Parlamentarzysta był trzeźwy, co zostało potwierdzone badaniem przeprowadzonym w szpitalu, które nie wykazało obecności alkoholu. Uważamy przy tym, że sposób narracji i insynuacje, które pojawiły się w niektórych serwisach informacyjnych dotyczących okoliczności zdarzenia naruszają dobre imię Posła. W tej chwili naszym priorytetem i przedmiotem szczególnej uwagi jest otoczenie opieką oraz modlitwą osób poszkodowanych w wypadku oraz ich rodzin - powiedział Marcin Fijołek, rzecznik Podkarpackiej Rady Regionalnej Prawa i Sprawiedliwości.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021