Logo
Wydrukuj tę stronę

Znicz 2010 - spokojnie i bezpiecznie

Tylko jeden wypadek, osiem kolizji i dziewięć osób, które kierowały pojazdami będąc pod wpływem alkoholu, to bilans akcji „Znicz 2010” w powiecie krośnieńskim. Od piątku, nad bezpieczeństwem uczestników ruchu, czuwało kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i Straży Granicznej.

REKLAMAPomimo bardzo dużego natężenia ruchu, w miniony weekend na drogach powiatu krośnieńskiego było spokojnie i bezpiecznie. W tym czasie odnotowano tylko jeden wypadek drogowy, do którego doszło w piątek, po południu w Rogach. Poza rannym w tym zdarzeniu mężczyzną, do szpitala z urazem głowy, trafił jeszcze 38-letni motocyklista, który w niedzielę, około południa, jadąc motocyklem kawasaki, przewrócił się na jednej z ulic w Krościenku Wyżnym.
 
Od piątku do poniedziałku Policja została ponadto powiadomiona o 8 niegroźnych stłuczkach, w których nikt nie doznał obrażeń. Sprawcą jednej z tych kolizji był pijany, 37-letni kierowca. W sobotę, po południu, na ul. Krakowskiej w Krośnie, kierując hondą civic, mężczyzna najechał na tył fiata albea. Badanie wykazało w organizmie 37-latka blisko 2,6 promila alkoholu.
 
Poza nim, policjanci zatrzymali jeszcze osiem innych osób, które kierowały pojazdami, będąc pod wpływem alkoholu.
 
W czasie akcji Znicz 2010 służbę na drogach pełniło kilkudziesięciu policjantów, których szczególnie w rejonach cmentarzy wspierali funkcjonariusze Straży Miejskiej i Straży Granicznej.

kmp
Foto: Mateusz Głód

  • autor: kmp

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021