Logo
Wydrukuj tę stronę

Wymusiła pierwszeństwo na karetce

Dziś (sobota, 10 grudnia 2011) około godziny 15:20 na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów Westerplatte, Wojska Polskiego i Sikorskiego doszło do wypadku samochodu osobowego marki Opel Astra z karetką pogotowia ratunkowego.

REKLAMA alt

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, obydwa pojazdy wjechały na skrzyżowanie od strony ul. Wojska Polskiego przy włączonym zielonym świetle sygnalizatora.  Kiedy będąca z przodu, kierująca oplem 22-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego, rozpoczęła manewr skrętu w lewo, w ul. Bohaterów Westerplatte, w bok jej samochodu uderzył mercedes benz z pogotowia ratunkowego, który wyprzedzał kilka aut. Karetka jechała do chorego, miała włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, a kierował nią 48-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. - informuje rzecznik prasowy KMP Krosno - Marek Cecuła.

Doszło do zderzenia, w wyniku czego karetka staranowała ogrodzenie posesji jednego z prywatnych domów przy ulicy Sikorskiego, zatrzymując się dopiero na drzewie. Opel astra uderzył przodem w słup sygnalizacji świetlnej na przejściu dla pieszych.

W wypadku ranne zostały dwie osoby, jadący karetką sanitariusz i kierująca oplem kobieta. Oboje trafili do szpitala. Po badaniach okazało się, że mężczyzna ma złamaną nogę, zaś 22-latka doznała urazu głowy. - dodaje Marek Cecuła.
 
Kierowcy obydwu pojazdów byli trzeźwi. Szczegóły wypadku wyjaśnione zostaną w trakcie dalszego postępowania. Droga była zablokowana.

Apelujemy o uwagę i ostrożność na drodze, tym bardziej, że robi się znowu ślisko.
O wypadku dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika za pomocą Gorącej Linii Portalu.

Materiał zaktualizowano: 12.12.2011, godz: 11:00

Tekst i foto: Mateusz Głód

  • autor: Mateusz Głód

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021