Logo
Wydrukuj tę stronę

Major US Army przeszkoli przedsiębiorców z Krosna i okolic

  • autor: sc/bridge
  • środa, 21, maj 2014 19:59
  • wielkość czcionki - - + +
zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

28 maja, w środę, o godzinie 9:30 rozpoczną się bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców. Poprowadzi je major Rocco Spencer, były oficer armii amerykańskiej. W wystąpieniu pt. "Nie ma drugiego miejsca. Są tylko zwycięzcy i przegrani" pokaże co to znaczy być przywódcą, jak przygotować się na ruchy konkurencji i jak zarządzać zespołem.

REKLAMA


Rocco Spencer podczas warsztatów pokaże, że dzisiejsze wojsko przypomina organizację, w której podstawą jest komunikacja, współpraca i wspólny cel. Każdy realizuje w niej istotną część wspólnego planu. Umiejętność pracy w zespole i dla zespołu jest kluczowym elementem, który często decyduje o powodzeniu misji. Stąd tak wiele elementów z zarządzania na polu walki można wykorzystać w biznesie, by uzyskać przewagę nad konkurencją.

Rocco Spencer udowodni również, że w Armii i w biznesie liczy się silne przywództwo. Dowódca w armii to najczęściej lider zespołu, który jest jego częścią, ale potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność za decyzje. Zachowanie równowagi między odpowiedzialnością za człowieka, a koniecznością wykonania zadania, to jedno z wyzwań, które na równi dotyczy sił zbrojnych, jak i biznesu. Dzisiejszy lider to nie tylko dowódca, ale też logistyk i strateg.

- Nikt nam nie płaci za porażki. Liczą się tylko sukcesy. Aby je osiągać potrzebny jest lider, który będzie potrafił pokierować zespołem - mówi Rocco A. Spencer. - Lider przypomina dyrygenta, który dba o to, by nawet trzecie skrzypce w jego orkiestrze grały dokładnie to, czego oczekuje. Właśnie takie podejście powinno cechować dobrego żołnierza i dobrego biznesmena - dodaje.

Tegoroczna edycja Akademii Przedsiębiorcy odbywa się pod hasłem: Strategia zwycięstwa na biznesowym polu walki. Łącznie odbędzie się 50 spotkań, w tym między innymi spotkanie 28 maja w Korczynie k. Krosna we Dworze Kombornia Hotel & SPA. Więcej przeczytasz tutaj www.akademia-przedsiebiorcy.pl

Organizatorem Akademii Przedsiębiorcy jest Bank Zachodni WBK i Polfund Fundusz Poręczeń Kredytowych. Honorowym patronatem wydarzenie objął: Prezydent miasta Krosno oraz Starosta Krośnieński. Wydarzeniu patronuje również: Podkarpacka Izba Gospodarcza. Wsparcie medialne zapewniają: Polska The Times, Polskie Radio Rzeszów, portal KrosnoCity.pl, portal CarpatiaBiznes.pl oraz magazyn Strefa. Magazyn Biznesu.

sc/bridge

  • autor: sc/bridge

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021