KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Kiedy złożyć wniosek o pożyczkę on-line

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedy złożyć wniosek o pożyczkę on-line To, że pożyczki on-line są tak łatwo dostępnie nie powinno być dla nas powodem, dla którego ubiegamy się o nie bez większego zastanowienia. Wcześniej należy dogłębnie przeanalizować swoją sytuację finansową.

REKLAMA


To właśnie na tym etapie wielu pożyczkobiorców popełnia błędy. Uważają, że skoro coś jest tak szybko i łatwo dostępne, to pożyczki on line są równoznaczne z 'darmowymi pieniędzmi'. W rzeczywistości, każda pożyczka którą otrzymamy wymaga jednak spłaty.

Mając to na uwadze, prześledźmy kilka punktów, które każdy potencjalny pożyczkobiorca powinien rozważyć, nim wyśle wniosek on-line:

1. Czy naprawdę potrzebujesz pożyczki
Przede wszystkim należy być szczerym ze samym sobą i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy naprawdę potrzebuję pożyczki. Jeśli aplikowanie o nią nie jest niezbędne warto zastanowić się dwa razy nim rozpocznie się ten proces. Jeśli to wyłącznie kwestia niecierpliwości, a nie pilnej potrzeby finansowej, rozważ przesunięcie decyzji w czasie. Jeśli natomiast rzeczywiście potrzebujesz dodatkowej gotówki, pożyczki on-line będą dobrym pomysłem.

2. Czy możesz sobie pozwolić na spłatę zobowiązania
Musisz także bardzo uważnie zastanowić się, czy będziesz w stanie spłacać pożyczkę. Możliwe, że Twoja sytuacja finansowa wydaje się w tym momencie nienajgorsza, ale czy z pewnością będzie taka przez cały okres spłaty zobowiązania. Jeśli masz jakieś wątpliwości, to zapewne nie jest to dobry czas na aplikowanie o pożyczki on line. Jeśli natomiast masz pewność, że wszystko będzie dobrze, możesz śmiało wysłać wniosek.

3. Czy potrzebujesz pieniędzy "na już"
Jak już mówiliśmy, pożyczki on line świetnie sprawdzają się, gdy stosunkowo niewielka suma pieniędzy potrzebna jest od ręki. W zależności od pożyczkodawcy, którego wybierzesz, pieniądze mogą być w drodze na Twój rachunek w banku nawet w ciągu 15 minut. Nie ważne zatem, jak pilny wydatek stoi przed Tobą - najlepsze pożyczki on line będą Twoim ubezpieczeniem.

4. Czy nie masz już na koncie niespłaconych zobowiązań
Każdy ekspert finansowy zapewne powie Ci, że ubieganie się o dodatkowe pożyczki w sytuacji, gdy już jakieś spłacasz nigdy nie jest dobrym pomysłem. Zwłaszcza, jeśli masz już na koncie duże zobowiązania. Dodatkowe długi zapewne skomplikują sprawę jeszcze bardziej. Pożyczki on line przeznaczone są wyłącznie dla tych, których sytuacja finansowa jest stosunkowo dobra, nie zaś dla tych, którzy rozpaczliwie walczą, by pozostać na powierzchni.

5. Czy uważnie rozważyłeś wszystkie możliwości
Trzeba pamiętać, że zawsze warto rozważyć alternatywy dla pożyczek on line, zanim złoży się wniosek. Od kart kredytowych, po limity zadłużenia i pożyczki osobiste - istnieje wiele produktów dopasowanych do wszystkich potrzeb. Jednak, jeśli podstawowym kryterium jest czas, a suma pieniędzy jest stosunkowo niewielka to pożyczki on line zapewne nie będą miały konkurencji.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?