KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Krosno: IV Forum gospodarcze już 5 grudnia

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

W Krośnie odbędzie się Forum Gospodarcze, a jednym z głównych tematów będzie rozwój współpracy szkół z biznesem. Forum organizuje samorząd Krosna.

REKLAMA


Prezydent Miasta Krosna Piotr Przytocki zaprasza na IV Forum Gospodarcze pn. "Jak wykształcić, zatrudnić i zatrzymać pracownika. Nowe wyzwania rynku pracy". Forum odbędzie się 5 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w Pałacu Polanka w Krośnie, ul. ks. J. Popiełuszki 103.

Partnerami wydarzenia organizowanego przez Miasto Krosno są: Santander Bank Polska, Dom Brokerski VECTOR oraz Kancelaria AXELO - Prawo i Podatki dla Biznesu. Patronat medialny sprawuje portal GospodarkaPodkarpacka.pl.

Celem tegorocznego Forum Gospodarczego w Krośnie jest poszukiwanie nowoczesnych sposobów reagowania na problemy kadrowe, z którymi w ostatnim czasie spotyka się wiele firm. Rekordowo niska stopa bezrobocia i rosnący rynek pracownika, trudności ze znalezieniem odpowiednich kadr, a także z dostosowaniem kształcenia zawodowego do potrzeb pracodawców to dziś istotne i nurtujące przedsiębiorców wyzwania rynkowe.

- Podczas Forum Gospodarczego, w gronie przedstawicieli biznesu, specjalistów z branży HR oraz instytucji szkoleniowych i oświatowych, postaramy się wspólnie wypracować pakiet rozwiązań, które warto wdrożyć w firmach lub zainspirować się nimi - zaprasza Piotr Przytocki, prezydent Krosna.

- Skupimy się przede wszystkim na rozmowie o nowoczesnym zarządzaniu zespołem, czynnikach motywowania pracowników - także tych pozafinansowych, obserwacji dobrych praktyk stosowanych w przedsiębiorstwach działających na terenie Krosna i regionu - wylicza dr Tomasz Soliński, zastępca prezydenta Krosna, który poprowadzi Forum Gospodarcze.

Istotną częścią programu będzie dyskusja na temat rozwijania współpracy szkół z przedsiębiorcami, głównie w kontekście wdrażania nowoczesnych form kształcenia zawodowego w systemie dualnym, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pracodawców. Wśród uczestników znajdą się przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie oraz szkół średnich.

- Zarówno krośnieńska uczelnia, jak i szkoły średnie mają już doświadczenie we współpracy z biznesem. Te działania należy rozszerzać i doskonalić. Jestem przekonany, że spotkanie dyrektorów szkół z przedsiębiorcami będzie wartościowym doświadczeniem, a wnioski z dyskusji  przyczynią się do dalszego rozwijania oferty edukacyjnej - mówi Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna, który poprowadzi panel dyskusyjny dotyczący kształcenia kadr.

Spotkanie zakończy część nieoficjalna, będąca okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych.

red.

  • autor: red.

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?