Logo
Wydrukuj tę stronę

KROSNO: Od sierpnia wracają pociągi w Bieszczady

  • autor: pd
  • wtorek, 21, lipiec 2015 09:42
  • wielkość czcionki - - + +
KROSNO: Od sierpnia wracają pociągi w Bieszczady Fot. Przewozy Regionalne

Od początku sierpnia do 27 września zostanie wznowiony ruch pociągów regionalnych na odcinku Jasło - Zagórz - Komańcza. Pociągi będą kursować w weekendy. Na pasażerów czekają promocje! Szynobusem można przewozić rowery.

REKLAMA


Promocyjne ceny
Od 1 marca pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu płacą za bilety nawet do 68% mniej! Nowa "Taryfa Podkarpacka" obowiązuje na wszystkich trasach w regionie. Obejmie więc również i linię Jasło - Zagórz - Komańcza.
 
TRASA Jasło - Komańcza:
- bilet normalny: 11,97 zł,
- szkolny: 7,54 zł,
- studencki: 5,87 zł,
- mini bilet Turystyczny - 39 zł (bilet imienny ważny w weekendy, z którym można podróżować bez ograniczeń pociągami REGIO).

Rozkłąd jazdy
- Odjazdy: Jasło: 7:00, Krosno: 7:32, Zagórz: 8:40 - Komańcza przyjazd: 9:31.
- Odjazdy: Komańcza: 16:10, Zagórz: 17:01, Krosno: 18:08 - Jasło przyjazd: 18:40.

Szynobus i miejsce na rowery
Połączenie będzie obsługiwane autobusem szynowym wyposażonym w automat do sprzedaży biletów - płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje miejsca do przewozu rowerów. W pociągu działa Internet bezprzewodowy Wi-Fi.

- Połączenie będzie obsługiwane  autobusem szynowym  serii SA 103. Oferuje max 70 miejsc siedzących oraz do 100 stojących. W części niskopodłogowej pojazd przystosowany jest do obsługi osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich. Przy drzwiach wejściowych znajdują się platformy wjazdowe dla ww. osób oraz przestrzenie dla większych bagaży. Autobus wyposażony jest w automat do sprzedaży biletów - płatność kartą płatniczą. Pojazd oferuje  miejsca do przewozu rowerów. Całość wyposażona jest w system klimatyzacji powietrza, wyświetlacze informacji dla pasażera oraz Wi-Fi - informują Przewozy Regionalne.
 
W akcję promocyjną nowych połączeń w Bieszczady włączyli się sympatycy kolei. - Decyzja o uruchomieniu od 1 sierpnia br. weekendowych pociągów turystycznych w Bieszczady relacji: Jasło - Krosno - Zagórz - Komańcza stwarza wyśmienitą okazję do promocji lokalnych atrakcji turystycznych ulokowanych w sąsiedztwie bieszczadzkich, niezwykle malowniczo położonych szlaków kolejowych - czytamy na stronie www.KochamKolej.pl.

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021