Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Krosno: promocyjne wpadki

Długi majowy weekend i wspaniałe imprezy takie jak "Balony nad Krosnem", to doskonała okazja do promocji naszego miasta. Niestety przed majówką nie działała strona dla turystów, a film promocyjny wypuszczono w ostatniej chwili. Wiemy też - ile kosztował.

REKLAMAW komentarzach na portalu i na Facebooku pytaliście ile kosztował film promocyjny Krosna i jaki jest jego cel. Oczywiście celem jest promocja naszego miasta, film reklamuje też specjalną krośnieńską stronę przygotowaną dla turystów: VisitKrosno.pl.

O nowym filmie informowaliśmy tutaj: Nowy film promuje Miasto Szkła Krosno. Zobaczcie sami, a strona dla turystów działa od trzech lat, zobacz: Miasto Szkła ma nową stronę dla turystów: visitkrosno.pl

Problem w tym, że w chwili "premiery" filmu reklamującego VisitKrosno.pl sama strona nie działała.

Jak ustaliła nasza redakcja, film został zamówiony w oparciu o tryb zapytania ofertowego, skierowanego do 4 krośnieńskich firm. Koszt realizacji filmu promocyjnego: 30 000 zł + 23% VAT. W koszt wliczone jest tym 1000 szt. kopii płyt dvd. Umowa na realizację filmu została zawarta, w dniu 27 czerwca 2018 roku, a termin realizacji filmu został określony na 31 października 2018 roku. To znaczy, że film miał być gotowy już pół roku temu! w takim przypadku mógłby służyć do promocji Krosna na długo przed "majówką".

- Film opublikowano 30 kwietnia 2019, ze względu na konieczność wprowadzenia poprawek zgłoszonych przez UM Krosna do ostatecznej wersji filmu - informuje Joanna Sowa, rzecznik prasowy urzędu miasta.

To oznacza, że z powodu nanoszenia kolejnych poprawek film wyemitowano zbyt późno, by mógł promować Krosno przed "majówką". Równocześnie nie działała strona dla turystów. Co gorsza, strona była pozbawiona certyfikatu bezpieczeństwa SSL, więc każdy internauta zainteresowany filmem, gdy tylko próbował wejść na VisitKrosno.pl, otrzymywał niepokojący komunikat o niebezpiecznym połączeniu. Trudno nazwać to skuteczną promocją.

Urząd Miasta poinformował redakcję KrosnoCity.pl, że "chwilowe przerwy techniczne, wynikały z przedłużającej się planowanej konserwacji serwisu, jak również aktualizacji baz danych", a równolegle "biuro Informatyki" krośnieńskiego urzędu było w trakcie dopełnienia wszelkich wymaganych procedur, zmierzających do wykupienia certyfikatu uwierzytelniania strony VisitKrosno". Aktualnie strona działa, jest też uwierzytelniona certyfikatem.

pd

  • autor: pd

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj