Logo
Wydrukuj tę stronę

PODKARPACIE: Kuchnia dworska na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych

  • autor: abr
  • poniedziałek, 31, sierpień 2015 09:05
  • wielkość czcionki - - + +
PODKARPACIE: Kuchnia dworska na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych Fot. K. Motyka

Jak jadano na dworach i w zamkach? Będą się o tym mogli przekonać goście Zamku Dubiecko już w najbliższą niedzielę. Kolejna z nadchodzących imprez na Karpackim Szlaku Ogrodów i Domów Historycznych to prezentacja kulinarna oraz degustacja kuchni dworskiej w Zamku Dubiecko, która odbędzie się w niedzielę 6 września. Początek o godzinie 16:00.

REKLAMA


Podczas tej imprezy wszyscy odwiedzający będą mieli okazję przekonać się, jak jadano w zamkach i pałacach na Podkarpaciu, a także jak przygotowuje się dania z dziczyzny, które niegdyś wśród wyższych sfer były szczególnie popularne.

Szef kuchni przygotował specjalne menu na te okazję. - Na dziedzińcu zamkowym odbędzie się gotowanie na żywo z komentarzem. Zaprezentujemy dania kuchni zamkowej: pieczony comber z sarny i steki z jelenia - opowiada Janusz Pyra, szef kuchni w Zamku Dubiecko. Poza tym, dla gości przewidziano także degustację wyjątkowych dworskich przysmaków.

Wydarzenia realizowane na Szlaku przez Podkarpacką Regionalna Organizację Turystyczną mają na celu ożywienie go i zwrócenie uwagi na potencjał turystyczny zarówno poszczególnych obiektów, jak i samego regionu.

Program wydarzeń dostępny jest na stronie internetowej Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej - www.podkarpackie.travel.

Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych to powstająca obecnie nowa atrakcja turystyczna województwa podkarpackiego. Na Szlaku znajdzie się kilkadziesiąt najpiękniejszych pałaców, zamków i dworów, wraz z ich ogrodami, rozsianych po całym regionie. W ramach projektu realizowanego przez PROT powstanie m.in. responsywna strona internetowa, przewodnik i mapa. Szlak będzie też promowany wśród dziennikarzy zaproszonych na objazd oraz podczas jesiennych targów turystycznych.

Zadanie realizowane przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną jest dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach projektu „Karpacki Szlak Ogrodów i Domów Historycznych”.

abr
Fot. K. Motyka

  • autor: abr

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021