Logo
Wydrukuj tę stronę

Rozstrzygnięty został wojewódzki etap konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny

  • autor: ab-r/prot
  • poniedziałek, 12, październik 2015 20:17
  • wielkość czcionki - - + +
Dwór Kombornia Dwór Kombornia

Po raz kolejny wybrano najlepsze produkty turystyczne naszego regionu. Kapituła powołana przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną wyróżniła trzy najatrakcyjniejsze, najbardziej nowatorskie i przyjazne dla turystów produkty turystyczne.

REKLAMA


Najlepszymi produktami województwa w 2015 roku zostały Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe, Kresowa Osada w Baszni Dolnej oraz ChocoWine SPA w Dworze Kombornia. Wyróżnione atrakcje zostały nagrodzone certyfikatami, które wręczyli Alicja Wosik, Prezes PROT oraz Jan Sołek i Ryszard Skotniczny, wiceprezesi PROT, podczas wojewódzkich obchodów Światowych Dni Turystyki w Zyndranowej - 26 września br.

Co więcej, laureaci zostali zgłoszeni do finału ogólnopolskiego organizowanego przez Polską Organizację Turystyczną. W finale ogólnopolskim wyżej wymieniona trójka powalczy o certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej. Najlepsze inicjatywy mają szansę otrzymania Certyfikatu POT - prestiżowego wyróżnienia w obszarze turystyki i nagrody, którą jest kampania promocyjna produktu prowadzona na rynku polskim i zagranicznym. Rozstrzygnięcie konkursu na etapie ogólnopolskim nastąpi w październiku br., podczas uroczystej Gali w trakcie trwania targów "Tour Salon" w Poznaniu.

Dodatkowo, Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe reprezentują województwo podkarpackie w towarzyszącym konkursowi plebiscycie organizowanym przez Polską Organizację Turystyczną. Głosowanie, które trwało do 3 października, prowadził portal Wirtualna Polska. Zagłosować mógł każdy internauta. Zobacz - tutaj.

Laureaci etapu regionalnego konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny Podkarpackiego:

- Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe - łączą turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Jest to największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 47 km (od Zagórza do Krościenka) najpiękniejszej trasy kolejowej w Polsce, linii 108, powstałej w 1872 r. z bazą w Uhercach Mineralnych.

Uroki trasy mogą podziwiać całe rodziny przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi siłą własnych nóg. Siedzibą wypożyczalni jest stylizowana stacja kolejowa z galerią w Uhercach Mineralnych.

- Kresowa Osada - ma charakter wioski tematycznej, w której odtworzono kresowy dwór ziemiański z początku XX w., warsztaty rzemieślnicze: kowalski, garncarski, stolarski, a nawet szklarski.

Atrakcją jest także autentyczna kresowa zagroda włościańska z domem i budynkami gospodarczymi oraz multimedialne muzeum. Oferta wzbogacona jest turystyczną infrastrukturą towarzyszącą, tj. ścieżki rowerowe, bliskość uzdrowisk, bliskość producentów regionalnej i tradycyjnej żywności, która jest wykorzystywana w Kresowej Osadzie.

- ChocoWine SPA w Dworze Kombornia - to pierwsze w Polsce SPA, które specjalizuje się w wykorzystaniu wszystkich dobroczynnych właściwości wina i czekolady. Program kosmetyczny dopełnia własna linia czekolad ChocoWine, degustacje w Salonie Win Karpackich, warsztaty winne i czekoladowe, Vin Diner i kuchnia oparta o ideę Slow Food, a wszytko to wpisane w zabytkową architekturę zespołu dworskiego w Komborni, którego historia sięga XVI wieku.

ab-r/prot

  • autor: ab-r/prot

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021