Logo
Wydrukuj tę stronę

Infolinia podpowie, gdzie iść do lekarza na Podkarpaciu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Setki odebranych zapytań, ciągła rozbudowa serwisu internetowego i dziesiątki zadowolonych pacjentów. Tak najlepiej można podsumować pierwszy rok działalności doradców medycznych z Powszechnej Informacji Medycznej. Po zakończeniu testów w regionie śląskim i świętokrzyskim specjalna infolinia jest już dostępna w województwie podkarpackim.

REKLAMAWidząc potrzebę polskich pacjentów dotyczącą możliwości dostępu do sprawdzonych i wiarygodnych informacji na temat świadczeń medycznych, eksperci z Powszechnej Informacji Medycznej postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom i stworzyć serwis www.medinfo.pl oraz infolinie, które ułatwią chorym poruszanie się po skomplikowanym systemie lecznictwa w naszym kraju. Od początku funkcjonowania serwis odwiedziło prawie 400 tysięcy użytkowników, a doradcy medyczni odebrali setki telefonów od pacjentów.

- W czasie naszego pierwszego roku odpowiedzieliśmy na zapytania pacjentów dotyczących m.in. najkrótszego czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty, gdzie można wykonać konkretne, czasem trudno dostępne badanie, czy jak szukać rehabilitacji lub świadczeń pielęgnacyjno-opiekuńczych - mówi dr Witold Rezner - Stale rośnie również liczba placówek medycznych rejestrujących się w serwisie - dodaje.

W Polsce powszechnie znane są absurdalne sytuacje, kiedy to w kolejce do specjalisty spędzimy nawet kilka lat! Zdarza się, że pacjenci czekają na wizytę do hematologa, endokrynologa czy kardiologa kilkanaście miesięcy, a gdy chcemy wyleczyć zaćmę, w niektórych placówkach poczekamy nawet do 2022 r! Wystarczy jednak dysponować odpowiednimi informacjami, aby czas oczekiwania na te świadczenia skrócić nawet do kilku dni.

- Tak jak w przypadku operacji zaćmy,  pacjent może zdecydować się na leczenie w Czechach, gdzie termin na taką operację to około 2 tygodnie, a za wykonany zabieg otrzyma zwrot pieniędzy z NFZ - tłumacz dr Witold Rezner - pacjentom w naszym kraju wciąż brakuje źródła wiarygodnych i wszechstronnych informacji oraz i wiedzy na temat możliwości leczenia i tę lukę staramy się wypełnić - dodaje.

Serwis i infolinia są skierowane do wszystkich osób, które szukają wiarygodnych i sprawdzonych informacji na temat dostępności specjalistycznej opieki medycznej w Polsce. Uzyskane wiadomości często pozwalają na skrócenie czasu oczekiwania na wizytę lub zabieg o kilka miesięcy. Dodatkowo rozmowa z konsultantem jest źródłem cennych wiadomości na temat dojazdu do wybranych placówek oraz badań, jakie musimy zabrać ze sobą przed pierwszą wizytą.

gp

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020