KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Szósty transport darów dla szpitala

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Do krośnieńskiego szpitala dotarł szósty transport darów z Niemiec. Tym razem lecznica otrzymała głównie odzież roboczą i pościel. W poprzednich latach szpital wzbogacił się między innymi o nowoczesne łóżka. Pomoc organizowana jest dzięki zaangażowaniu posła Piotra Babinetza i członka Rady Społecznej Szpitala - Pawła Krzanowskiego.

REKLAMA


Krośnieński szpital dzięki kolejnym darom pochodzącym z niemieckich klinik wzbogacił się o kilka ton pościeli, odzieży roboczej oraz operacyjnej. Dary zostały przekazane w ramach działalności charytatywnej przez zakonnice, które współpracują z pralnią Ulmer obsługującą szpitale w Niemczech.

Krośnieński szpital w lutym otrzymał łącznie około: 700 kompletów pościeli, 1000 ręczników, 3000 kompletów odzieży roboczej, 600 kompletów ubrań operacyjnych, 1200 podkładów higienicznych.

To już szósty transport z darami zorganizowany przez Mirosława Przewoźnika - zastępcę dyrektora Departamentu Rynku Pracy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przy zaangażowaniu Piotra Babinetza - Posła na Sejm RP oraz Pawła Krzanowskiego - członka Rady Społecznej Szpitala.

W poprzednich darach oprócz pościeli oraz odzieży operacyjnej przekazano także łóżka sterowane elektrycznie, balkoniki rehabilitacyjne, materace oraz meble.

Oceniana wartość dotychczas przekazanych darowizn wyniosła około miliona złotych. Krośnieńska lecznica poniosła jedynie koszty załadunku i transportu z Niemiec.

red.

 • autor: red.

3 komentarzy

 • stv

  Lekarze zarabiają po 60 tyś miesięcznie, używają sprzętu państwowego (czyli naszego) do prywatnej działalności a na szpital trzeba robić dary jak dla tych biedaków z Syrii dotkniętych wojną.

  Zgłoś nadużycie stv czwartek, 14, marzec 2019 20:30 Link do komentarza
 • Ela z Krosna

  Do tego doszlismy, ze nastaly czasy zrzutki na biednych Polaczkow ,a rzada sie dobrze i dla swoich ma.Placimy na sluzbe zdrowia i szpitale padaja i nie maja podsawowego sprzetu.Gdzie laduja skladki milionow Polakow na te cele?Osobiscie wsydze sie za te jalmuzny.

  Zgłoś nadużycie Ela z Krosna poniedziałek, 11, marzec 2019 09:11 Link do komentarza
 • Olek

  Wiele rzeczy jest mało wartościowych to pokazały poprzednie transporty tylko problem potem z utylizacją.
  Nie ma z czego się cieszyć!!
  Tylko niektóre osoby ze szpitala nie chcą się na ten temat wypowiadać

  Zgłoś nadużycie Olek piątek, 08, marzec 2019 22:02 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?