KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

6 kroków do skutecznego odchudzania. Gdy kolejne diety zawodzą...

Dietetyk Projekt Zdrowie Krosno, Ksenia Myśliwiec. Dietetyk Projekt Zdrowie Krosno, Ksenia Myśliwiec.

Mimo tego że początkowy okres przemiany jest cięższy ze względu na dużą ilość informacji to kilogramy i centymetry lecą w dół. Mija jednak kilka tygodni i nagle zauważamy, że coś jest nie tak. Mimo tego, że dajemy z siebie wszystko waga nie drgnie ani grama. Co robimy ? Tracimy motywację i rzucamy wszystko w kąt. A co powinniśmy zrobić ? Przede wszystkim uświadomić sobie, że to zjawisko jest całkiem normalne i wynika z adaptacji organizmu do zmieniających się warunków. Zobacz, co radzi dietetyk Projekt Zdrowie Krosno, Ksenia Myśliwiec.

REKLAMA


1) Po pierwsze - sprawdź kaloryczność diety
Nasze zapotrzebowanie kaloryczne maleje wraz z utratą kolejnych kilogramów, dlatego tak ważne jest dostosowanie kaloryczności do zmieniającej się wagi, ponieważ dzięki temu nadal będziemy utrzymywać ujemny bilans kaloryczny, który jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na zmiany składu ciała. Jednym z najczęściej popełnianych błędów, kiedy waga nie spada jest drastyczne obniżenie kaloryczności diety, aby „przyśpieszyć efekty” co okazuje się złym pomysłem, a dlaczego ? Głodzenie się to stan kiedy nasz organizm po prostu się stresuje. Prowadzi to do uwalniania hormonów w naszym organizmie, które zaczynają magazynować energię w postaci tkanki tłuszczowej, co daje efekt odwrotny od zamierzonego.

2) Po drugie - WYLUZUJ
Dla naszego organizmu odchudzanie to czas głodu i wzmożonego wysiłku, przed którym należy się bronić. W pewnym momencie spowalnia on metabolizm do tego stopnia, że duży wysiłek fizyczny czy odpowiednia dieta nie spowodują spadku wagi - NASZ ORGANIZM SIĘ BUNTUJE. Spróbuj urozmaicić swoją dietę o różnorodne zdrowe przekąski, tak by organizm poczuł, że czasy głodu minęły i znów zaczął reagować na wcześniej stosowaną dietę.

3) Zmień aktywność fizyczną
Organizm szybko się przyzwyczaja, co powoduje, że mimo iż wysiłek jest tak samo intensywny, on odbiera to jako coś naturalnego i nie wydatkuje tyle energii ile powinien. Zatrzymanie wagi to odpowiedni moment do tego, by zwiększyć ciężar, intensywność treningu i wprowadzić parę zmian co zszokuje nasze ciało i pozwoli na utratę tkanki tłuszczowej.

4) Zdrowe, nie zawsze znaczy małokaloryczne – zwróć większą uwagę na to co jesz

Jeśli coś jest zdrowe, to wcale nie oznacza, że możemy jeść dany produkt bez ograniczeń. Owoce - zawierają dużo witamin, ale ogromne ich ilości ze względu na zawartość cukrów prostych będą sprzyjały wzrostowi masy ciała. Oliwa, olej, orzechy, nasiona pestki - pomimo korzystnego wpływu na zdrowie, jest to tłuszcz, który w nadmiarze będzie powodował przyrost tkanki tłuszczowej. Słodycze - jeden batonik raz na tydzień, czy kostka czekolady nie będzie wpływało znacznie na wagę, ale cała tabliczka dziennie już tak.

5) Pozwól sobie odpocząć
Dieta, trening - trening, dieta... i tak w kółko. Myśląc o zmianie sylwetki, zrzuceniu zbędnych kilogramów często zauważamy tylko te czynniki. Jednak przy intensywnym wysiłku właśnie czas snu i regeneracji będzie miał wpływ na to czy proces zmiany sylwetki rzeczywiście będzie miał miejsce.

6) Zrób badania
Czasami organizm reaguje nie tak jak byśmy chcieli, mimo naszych najszczerszych chęci. Próbujemy wszystkiego, a efektu i tak nie ma. Niestety czasem okazuje się tak, że przyczyną zatrzymanej wagi są większe problemy. Dlatego ważne jest kontrolowanie swojego organizmu i robienie podstawowych badań jak: morfologia, profil lipidowy, tarczyca (TSH) czy poziom glukozy. Często dopiero po wyeliminowaniu problemu możemy wrócić do redukcji masy ciała.

- Jeśli i Ty chcesz schudnąć lub poprawić nawyki żywieniowe, zapraszamy Cię do naszego gabinetu w Krośnie przy ul. Niepodległości 15A. Pierwsza konsultacja jest BEZPŁATNA. Pamiętaj, nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać! Odważ się na zmiany już dziś! - zachęca Ksenia Myśliwiec, dietetyk Projekt Zdrowie Krosno.

Na spotkanie z dietetykiem można umówić się pod numerem telefonu 886 619 999.

red.

  • autor: red.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?